Kazachstan: Opozycjonista wzywa zachód do podjęcia działań. “Rosja spróbuje podporządkować sobie Kazachstan”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protesty w Kazachstanie

Protesty w Kazachstanie / Fot. YouTube

Kazachstan od 2 stycznia jest w stanie załamania gospodarczego. Trwają zamieszki wywołane podwyżkami cen paliw, w starciach z policją zginęło wiele osób i ponad 1000 jest rannych.

Opozycyjny apel

Kazachstan jest obecnie w stanie gospodarczego chaosu, na ulicach ludzie demonstrują i atakują policję. Wybija się szyby w sklepach i grabi wszelkie dobra. Na brak zaangażowania zachodu w opanowaniu tej sytuacji narzeka Muchtar Abliazow, który był skazany za malwersacje finansowe, uciekł do Francji, gdzie uzyskał status uchodźcy. Twierdzi, że zarzuty to polityczne działania rządu.

Brak zaangażowania Zachodu spowoduje, iż Rosja spróbuje podporządkować sobie Kazachstan: kraj będzie przypominał Białoruś. 

– przekazał agencji Reutera Muchtar Abliazow, mieszkający we Francji były bankier i minister, stojący na czele ruchu Demokratyczny Wybór..

A Władimir Putin systematycznie będzie wprowadzał program odtwarzania struktury podobnej do Związku Radzieckiego.

– dodał Abliazow.

Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB)  dotarła do Kazachstanu na wyraźny apel o pomoc od prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajewa, twierdząc, że na jego kraj napadli terroryści wyszkoleni za granicą. Zdaniem Abliazowa, ODKB to rosyjska okupacja.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY