Novak Djoković po raz pierwszy zabrał głos po zatrzymaniu. Tenisista został odizolowany, bo nie zaszczepił się przeciwko COVID-19

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Novak Djoković

Novak Djoković / Getty Images / Julian Finney

Djoković spędza w odosobnieniu Święta Bożego Narodzenia. Według obrządku wschodniego przypadają one 7 stycznia. Z tej okazji Serb zabrał głos w mediach społecznościowych. "Pokój Boży, Chrystus się narodził. Wesołych Świąt, niech miłość Boża was wzmocni i wypełni" - napisał na Instastories.

Segregacja w praktyce

Lider rankingu ATP przybył w czwartek do Melbourne, aby wziąć udział w Australian Open 2022. Serb nie zaszczepił się przeciwko COVID-19, ale otrzymał od władz prawo do gry w wielkoszlemowym turnieju w postaci tzw. wyjątku medycznego. Po wylądowaniu na Antypodach straż graniczna zdecydowała się jednak cofnąć jego wizę i rozpoczęła procedurę deportacji.

Djoković został umieszczony w hotelu dla migrantów, w którym warunki bytowe pozostawiają wiele do życzenia. Lider rankingu ATP odwołał się od decyzji i musi poczekać do poniedziałku. Wtedy sąd wyda ostateczną decyzję, czy zostanie deportowany do Serbii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ojciec Djokovicia: Novak jest symbolem wolnego świata

Dla samego Djokovicia to bardzo trudna sytuacja. Ale być może jeszcze trudniejsza dla jego najbliższych. Srdjan Djoković, ojciec tenisisty, do sprawy zatrzymania swojego syna podchodzi bardzo emocjonalnie.

– Mój syn jest w australijskiej niewoli, ale nigdy nie był bardziej wolny. Od tego momentu Novak jest symbolem i przywódcą wolnego świata. Świata biednych i uciskanych narodów(…)Mogą go dziś uwięzić, a jutro zakuć w kajdany, ale prawda jest jak woda i zawsze znajdzie swoją drogę. Novak to Spartakus nowego świata, który nie toleruje niesprawiedliwości, kolonializmu i hipokryzji, lecz walczy o równość wszystkich ludzi, bez względu na kolor skóry, Boga, do którego się modlą, i ile mają pieniędzy

– powiedział ojciec tenisisty, cytowany przez informer.rs.

Ojciec tenisisty odbiera tę sprawę jako polityczną. W czwartek zorganizował marsz wsparcia dla Novaka. Przed serbskim parlamentem pojawili się protestujący przeciw decyzji australijskich władz.

Święta w izolacji

Tymczasem Djoković spędza w odosobnieniu Święta Bożego Narodzenia. Według obrządku wschodniego przypadają one 7 stycznia. Z tej okazji Serb zabrał głos w mediach społecznościowych.

– Pokój Boży, Chrystus się narodził. Wesołych Świąt, niech miłość Boża was wzmocni i wypełni

– napisał na Instastories.

Tenisista podziękował również wszystkim za okazane wsparcie.

– Dziękuję mojej rodzinie, Serbii i wszystkim dobrym ludziom na całym świecie, którzy przesyłają mi wsparcie. Drogi Boże, dziękuję Ci za zdrowie. Czuję wsparcie i bardzo je doceniam

– dodał Djoković.

Wirtualna Polska

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY