PILNE! Solidarna Polska wprowadzi ZAKAZ CENZURY?! Konferencja Prasowa Ziobry [WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro podczas konferencji / Fot. PAP/Tomasz Gzell. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Solidarna Polska i Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowały w piątek konferencję poświęconą wpływie zagranicznych gigantów technologicznych na polską politykę. Głos zabrał m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
  • Solidarna Polska i Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowały w piątek projekt tzw. Ustawy Wolnościowej
  • Projekt przewiduje ukrócenie praktyk wielkich korporacji polegających na cenzurze polskich partii politycznych i osób publicznych
  • W konferencji wzięli udział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister resortu Sebastian Kaleta
  • Zobacz także: Mateusz Morawiecki: To absolutny skandal. USA i UE na to pozwoliły

Solidarna Polska prezentuje Ustawę Wolnościową

“Jest rzeczą absolutnie niebywałą i nieakceptowalną aby w polskim państwie ktoś, prywatny właściciel jakiegoś medium społecznościowego, mógł tak głęboko ingerować i naruszać sferę wolności debaty politycznej. I wpływać niejako na przyszły wynik wyborów”

– mówił Zbigniew Ziobro podczas piątkowej konferencji prasowej.

“Dwa dni temu wybuchła w mediach bulwersująca informacja, że Facebook decyduje się coraz głębiej ingerować w sferę wolności słowa i debaty publicznej w Polsce. Dał temu wyraz poprzez ocenzurowanie konta Konfederacji. To rzecz nieakceptowalna”

– podkreślił prokurator generalny.

“Projekt #UstawaWolnościowa został pod koniec września skierowany do konsultacji. Część zgłoszonych propozycji zmian została uwzględniona, projekt jest gotowy i może być przekazany do dalszego procedowania”

– mówił wiceminister Sebastian Kaleta.

“Najważniejsze zmiany w projekcie dotyczą funkcjonowania Rady Wolności Słowa, która jako organ państwa będzie rozpoznawała reklamacje od decyzji wielkich serwisów społecznościowych. Rada będzie umiejscowiona w strukturach @KRRiT__.”

– dodał wiceminister sprawiedliwości.

Więcej szczegółów na oficjalnym kanale Mediów Narodowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY