Emisja CO2 w Niemczech rośnie. Co z celami klimatycznymi?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecka elektrownia

Niemiecka elektrownia / Fot. YouTube

W Niemczech rośnie emisja CO2. W zeszłym roku zanotowano wzrost o 33 mln ton. Produkcja energii odnawialnej wbrew założeniom klimatycznym, spadła o 3,3 pkt. proc.
  • Niemcom daleko jest do realizacji celów klimatycznych na rok 2030 – stwierdził Dyrektor think tanku Agory na Niemcy Simon Müller.
  • Niemcy zakładały dojście do sytuacji, kiedy energia odnawialna będzie stanowiła 80 proc. wytwarzanej. Dane jednak pokazują, że tendencja idzie w odwrotnym kierunku.
  • W roku 2021 energia odnawialna stanowiła 42,3 proc. a rok wcześniej 45,6 proc.
  • Zobacz także: Kryszczak: Zagraniczny kapitał z mediów musi zniknąć [NASZ WYWIAD]

Niemcy produkują więcej CO2

Wzrost emisji CO2 w Niemczech wzbudza niepokój ekspertów.

Niemcom daleko jest do realizacji celów klimatycznych na rok 2030. Niemieckie cele klimatyczne, najambitniejsze w historii RFN, które jednak nie wytrzymują starcia z rzeczywistością

– stwierdził Dyrektor think tanku Agory na Niemcy Simon Müller.

Niemcy zakładały dojście do sytuacji, kiedy energia odnawialna będzie stanowiła 80 proc. wytwarzanej. Dane jednak pokazują, że tendencja idzie w odwrotnym kierunku. W roku 2021 energia odnawialna stanowiła 42,3 proc. a rok wcześniej 45,6 proc. Niemiecka gospodarka produkuje zatem więcej CO2, niż w 2020 r.

Eksperci podkreślają, że badając emisje CO2, należy uwzględnić względne ceny różnych źródeł energii. Udział energii odnawialnych jest nadal stosunkowo niski, podczas gdy ceny gazu drastycznie wzrosły. Z kolei ponoszone przez firmy koszty zakupu praw do emisji gazów nie są w stanie zmniejszyć atrakcyjności węgla jako źródła energii”

– podało Deutsche Welle.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY