Hiszpania krajem aborcji i eutanazji. Czeka ją krach demograficzny?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Pedro Sanchez / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Hiszpania, to już czwarty europejski kraj oferujący eutanazje, jako antidotum na cierpienie życia doczesnego. Aborcja stała się codziennością podczas rządów Pedro Sancheza. Socjalistyczny rząd nie chce pomagać kobietom w ciąży, a od 14 grudnia wszelka pomoc oferowana przed klinikami aborcyjnymi będzie traktowana jak przestępstwo, pod karą pozbawienia wolności.
  • Hiszpania nie chce wspierać kobiet w ciąży. Wszelkie formy pomocy ciężarnym kobietom oferowane przed klinikami aborcyjnymi będą traktowane jak przestępstwo, pod groźbą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 1 roku lub pracą społeczną od 31 do 80 dni.
  • Hiszpania stoi pod egzystencjalnym znakiem zapytania. Kraj, który boryka się z niżem demograficznym promuje aborcję i eutanazję.
  • Kraj rządzony przez socjalistyczny rząd Pedro Sancheza, stał się czwartym na liście, obok Holandii, Belgii, Luksemburga, który zezwala na samobójstwo na własne życzenie.
  • Zobacz też: Rosja gotowa do wojny z Polską? Eksperci: Ma głęboką przewagę

W ostatnim czasie Hiszpania szokuje swoją polityką prorodzinną. Jak się temu bliżej przyjrzeć, okazuje się, że ten kraj rządzony przez socjalistyczny rząd, Pedro Sancheza nie ma zamiaru inwestować w politykę prorodzinna oraz pomoc ciężarnym kobietom. Pomimo niżu demograficznego nie zamierza również namawiać ich do urodzenia dziecka. Wręcz przeciwnie. Jeżeli przyjrzymy się kwotom jakie hiszpański rząd przeznaczył na pomoc społeczną, okazuje się, że do budżetu ciężarnych kobiet trafiło w 2020 roku 3,4 mln euro, co daje 7,97 euro w ciągu roku na statystyczna kobietę w ciąży. Wydatki na politykę prorodzinna w Hiszpanii wynoszą łącznie 1,3 proc. PKB, podczas gdy w Niemczech 3,3 proc. a na Węgrzech 4,7 proc. Natomiast na środki publiczne wspierające aborcję przeznaczono ponad 32 miliony euro. Instytucje pro-life nie widząc innego rozwiązania postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Ponad 30 tysięcy kobiet zwróciło się w 2019 roku z prośbą o pomoc do Fundacji Redmadre. Ponad połowa była w ciąży i chciała urodzić dziecko, ale znajdowała się w trudnej sytuacji materialnej. Natomiast w 2020 roku Redmadre pomogła 49.536 kobietom.

Czytaj tez: Kto przynosi prezenty w Wigilię Bożego Narodzenia? SPRAWDŹ, jak wyglądają europejskiej zwyczaje

– Blisko 3 tys. chciało dokonać aborcji. Jednak po otrzymaniu pomocy, 98 procent kobiet urodziło dziecko. Ponad 61 procent mogło liczyć na wsparcie ojca dziecka lub środowiska rodzinnego.

– powiedział ojciec Marek Raczkiewicz CSsR dla portalu Vatican News.

– Każdego roku wzrasta liczba kobiet poniżej 30 roku życia, które proszą nas o pomoc. Są to kobiety bez studiów. Nie mają stałego partnera i pracy. Kobiety w ciąży czują się opuszczone przez administrację publiczną.

– powiedziała dyrektor Fundacji Redmadre.

Hiszpański rząd postanowił nie tylko nie pomagać kobietom chcącym urodzić dziecko, posunął się znacznie dalej. W czwartek 16 grudnia, frakcje parlamentarne w Kortezach (za wyjątkiem Partii Ludowej i VOX-u) przegłosowały na wniosek rządzących, poprawki do kodeksu karnego. Oferowanie wszelkiej pomocy lub wsparcia w pobliżu ośrodków aborcyjnych oraz odwodzenie kobiety od aborcji uważane jest za przestępstwo i będzie karane wyrokiem pozbawienia wolności od 3 miesięcy do roku lub pracą społeczną od 31 do 80 dni.

Od 2015 roku w Hiszpanii notowany jest ujemny bilans ludnościowy. W ubiegłym roku urodziło się tam 340 tys. osób a zmarło 490 tys.

Legalne samobójstwo na życzenie

Wiele kobiet pod wpływem chwiejności emocjonalnej, spowodowanej ciążą, opuszczeniem przez partnera decyduje się na aborcję, nie widząc innej alternatywy. Kobiety, które otrzymały pomoc od instytucji socjalnych, pokazujących im inne możliwości: pomoc materialną, możliwości dalszego samorozwoju, opcje zatrudnienia w firmach przyjaznych macierzyństwu oraz wsparcie psychologów postanowiły urodzić dziecko.

Wydawałoby się, że kraj, który obecnie boryka się z poważnym kryzysem demograficznym będzie walczył o nowe, nienarodzone jeszcze życie i wspierał kobiety, które pomimo przeciwności losu postanowiły urodzić dziecko. Dzieje się jednak inaczej.

Jak by tego było mało Hiszpania postanowiła w marcu tego roku zalegalizować eutanazje. Hiszpania jest już czwartym europejskim krajem, oprócz Holandii, Belgii, Luksemburgu, w którym można dokonać samobójstwa na własne życzenie.

A co z naszą wiarą, co z piątym przykazaniem ,,Nie będziesz zabijał”? Przecież, według Kościoła katolickiego życie ludzkie należy do Boga, a samobójstwo to grzech śmiertelny, karany wiecznym potępieniem. Również muzułmanie uważają, że człowiek może umrzeć tylko wtedy, gdy wezwie go do siebie Bóg, wiec samemu nie można się zabić.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie: Media Narodowe – bez poprawności politycznej

wpolityce.pl, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY