Rosja gotowa do wojny z Polską? Eksperci: Ma głęboką przewagę

WAŻNE
Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP POOL. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Goszczący w studiu Polsat News dr Piotr Gontarczyk i Jacek Bartosiak mówili o bieżącej sytuacji międzynarodowej. Ocenili ryzyko napaści Rosji na Ukrainę, a także dalszy rozwój wypadków.

Zobacz także: Dmowski upamiętniony w każdym polskim mieście? Młodzież Wszechpolska apeluje

“Rosja jest gotowa”

Zdaniem goszczących w studiu Polsat News ekspertów, Rosja chce odbudować swoją strefę wpływów w Europie środkowej. Niekoniecznie robiąc to w sposób militarny, ale nie można też wykluczyć konfliktu zbrojnego.

Rosja jest gotowa, ma narzędzia i wolę do tego, żeby eskalować napięcia i grozić użyciem siły, także na Polskę. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich słabości Zachodu i wie że nikt nie będzie tam chciał z nimi walczyć – powiedział w “Gościu Wydarzeń” Piotr Gontarczyk.

Jak podkreślił z kolei Jacek Bartosiak, założyciel think tanku Strategy&Future, Rosja ma głęboką przewagę wojsk.

Co innego liczby w Wikipedii, a co innego gotowość bojowa – stwierdził.

“Czas na głębokie reformy Wojska Polskiego, bo będzie za późno”

Jego zdaniem Polska musi pilnie podjąć konieczne reformy, żeby być przygotowana na działania ofensywne ze strony Rosji.

Chodzi o to, że musimy mieć własny kompleks rozpoznawczo uderzeniowy i sami komunikować. Czas na głębokie reformy Wojska Polskiego, bo będzie za późno. W pewnym momencie nasi sojusznicy na Zachodzie mogą nam powiedzieć: “dla ratowania pokoju musicie zrezygnować troszeczkę z własnych pomysłów na rozwój wojska i rozwój gospodarczy”. A to tylko dlatego, że Europa sama jest słaba i czuje się słaba – podkreślił Jacek Bartosiak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polsat News

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY