Prawie pół miliona zgonów w tym roku. To najgorszy rok od czasów II wojny światowej

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pogrzeb

Pogrzeb / Fot. Pixabay

Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że od początku stycznia do połowy grudnia zmarło w Polsce 475 tys. osób- informuje "Obserwator Gospodarczy".

Zmarło już prawie pół miliona Polaków

Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że od początku stycznia do połowy grudnia zmarło w Polsce 475 tys. osób — informuje “Obserwator Gospodarczy”. Jest to o 37 tys. osób więcej niż w takim samym okresie rok wcześniej. Jeśli do końca roku liczba zmarłych przekroczy 500 tys., będzie to oznaczać, że 2021 był najgorszym rokiem pod tym względem od czasu II wojny światowej.

Rok temu od stycznia do połowy grudnia zmarło 438 tys. Na koniec grudnia wynik ten osiągnął 480 tys. W tym roku jest to już 475 tys. zgonów. Według różnych szacunków bardzo prawdopodobne jest, że do końca grudnia liczba zmarłych przekroczy pół miliona. Zgonów na koniec roku może być nawet 520 tys.- prognozuje Onet.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gdzie tkwi przyczyna?

Jak zauważa “Obserwator Gospodarczy” jeśli tak się stanie, rok 2021 będzie pierwszym od końca II wojny światowej, w którym umarło więcej niż pół miliona Polaków.

Jakie są przyczyny tak wysokiej umieralności? Jedną z nich jest pandemia. Koronawirus w tym roku oficjalnie spowodował 92 tys. zgonów.

Kolejną z przyczyn jest paraliż służby zdrowia wywołany przez pandemię. Wiele osób z innymi chorobami nie miało szansy trafić do szpitala i ich choroby wykryto za późno. Trzecim powodem wskazanym przez “Obserwator Gospodarczy” jest wyż demograficzny z lat 50. XX w.

GUS, Onet

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY