Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi mrozami. Temperatura nawet do -20 stopni

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ślady na śniegu.

Nadchodzi atak zimy. / Fot. Kinkate/Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Najzimniej ma być w województwie zachodniopomorskim. Tam termometry pokażą miejscami nawet -20 stopni.

Święta w zimowej scenerii

Dla południowo-zachodnich powiatów województwa dolnośląskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. W nocy temperatura może spaść tam nawet do -15 stopni Celsjusza. Jeszcze zimniej ma być w województwie zachodniopomorskim – tam termometry pokażą miejscami -20 stopni.

Ostrzeżenie w woj. dolnośląskim będzie obowiązywać od godz. 21 w sobotę do godz. 9 w niedzielę i obejmie powiaty: Jelenia Góra, kamiennogórski, karkonoski, kłodzki, lubański, lwówecki, wałbrzyski i Wałbrzych.

IMGW prognozuje, że miejscami, szczególnie w obniżeniach terenu, temperatura minimalna w nocy spadnie do ok. -15 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie natomiast od -8 st. do -5 st. Będzie wiał wiatr o średniej prędkości od 5 do 10 km/h.

Po południu IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla kolejnych województw – od godz. 21:30 w sobotę do godz. 8:30 w poniedziałek mróz pojawi się również w województwach: podkarpackim, świętokrzyskim oraz niektórych powiatach województw małopolskiego i śląskiego. Lokalnie termometry pokażą -16 stopni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nagły atak zimy

Ostrzeżenie od godz. 21 do 9 będzie obowiązywać również w Zachodniopomorskiem. Silny mróz nawiedzi powiaty: policki, gryfiński, Szczecin, myśliborski, pyrzycki, stargardzki, goleniowski, choszczeński, łobeski, świdwiński, drawski, wałecki oraz szczecinecki.

– Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -20 stopni Celsjusza do -15 stopni C. Temperatura maksymalna w dzień od -6 do -3 stopni. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h

– czytamy.

Ostrzeżenie od północy do godz. 9 będzie obowiązywać też w północnych powiatach województw wielkopolskiego i lubuskiego: gorzowskim, strzelecko-drezdeneckim, chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, pilskim, złotowskim oraz Gorzowie Wielkopolskim.

PAP, Interia

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY