Trwają testy “katolickiego YouTube’a”. Tworzą go Polacy

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Logo portalu Agappe.tv.

Logo portalu Agappe.tv. / Fot. Agappe

Na początku listopada ruszyła pierwsza faza testów portalu Agappe.tv. To działająca podobnie jak popularny YouTube platforma wideo. Jednak w przeciwieństwie do amerykańskiego giganta jest skierowana do konkretnej grupy osób - katolików. Za projektem stoją twórcy katolickiego portalu społecznościowego Agappe - Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica z Lublina.
  • W pierwszej fazie testów znajdą się na niej filmy formacyjne Katolickiej Odnowy, w kolejnej treści zaproszonych gości i partnerów, w ostatniej otworzymy rejestracje dla wszystkich – poinformował ks. Artur Potrapeluk, prezes Fundacji Nowa Pięćdziesiątnica.
  • Serdecznie zapraszam do współpracy osoby tworzące katolicki content – napisał ks. Potrapeluk.
  • Obecnie serwis Agappe.tv jest dostępny w 9 językach: polskim, angielskim, arabskim, holenderskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i tureckim.
  • Zobacz także: Powstaje katolickie medium społecznościowe! Wkrótce otwarcie Agappe

Jak poinformował ks. Artur Potrapeluk, Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym, członek Zespółu ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski i prezes Fundacji Nowa Pięćdziesiątnica, powstaje nowa platforma wideo z aplikacją na telefon – Agappe.tv.

W pierwszej fazie testów znajdą się na niej filmy formacyjne Katolickiej Odnowy, w kolejnej treści zaproszonych gości i partnerów, w ostatniej otworzymy rejestracje dla wszystkich. Serdecznie zapraszam do współpracy osoby tworzące katolicki content – napisał ks. Potrapeluk.

Obecnie serwis Agappe.tv jest dostępny w 9 językach: polskim, angielskim, arabskim, holenderskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i tureckim.

Od jakiegoś czasu działa już katolicki portal społecznościowy Agappe.pl.

Termin agape nawiązuje do największego rodzaju miłości chrześcijańskiej. Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie tworzyły grono sióstr i braci, to grono często nie przekraczało kameralnego zacisza domostw, czy w późniejszym czasie gmin chrześcijańskich. Również nasza wspólnota wirtualna ma być miejscem wzajemnej życzliwości, miłości, dzielenia się wiarą katolicką – wyjaśniają twórcy Agappe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

agappe.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY