Powstaje katolickie medium społecznościowe! Wkrótce otwarcie Agappe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Powstaje katolickie medium społecznościowe!

Agappe, Facebook, portal społecznościowy, media, kościół katolicki, wiara / fot. Facebook/Agappe.pl

Portal “Telepolis” informuje, że powstaje katolickie medium społecznościowe na wzór dobrze znanego wszystkim amerykańskiego giganta Facebook. Premiera portalu dla wierzących odbędzie się już 15. czerwca bieżącego roku. Projekt powstaje dzięki wsparciu Fundacji Nowa Pięćdziesiątnica działającej od wielu lat pod egidą Archidiecezji Lubelskiej. Pomysłodawca ks. Artur Potrapeluk podkreśla, że serwis będzie dostępny nie tylko dla katolików, lecz będzie to szczególne miejsce dla takich osób mogących swobodnie dzielić się ze swoją wiarą.

  • W pocie czoła powstaje katolickie medium społecznościowe jako platforma łącząca ludzi wierzących
  • Agappe będzie dostępne nie tylko dla katolików, lecz również dla innych osób o różnorodnym wyznaniu i światopoglądzie
  • Premiera serwisu ma odbyć się za tydzień tj. 15 czerwca, gdzie zakończona zostanie faza testowa
  • Zobacz także: Watykan: Oskarżenia wobec abp. Stanisława Gądeckiego bezpodstawne

Od miesięcy trwają prace zespołu informatyków przy tworzeniu nowego serwisu społecznościowego. Portal “Telepoli” informuje trwają ostatnie dni testowe, które mają dostarczać cenne dane na temat funkcjonowania serwisu. W przyszłym tygodniu mają portal ma zostać otwarty dla pozostałych chętnych osób, którym zabrakło miejsca w fazie testowej.

Powstaje katolickie medium dla wszystkich!

Dzięki wsparciu Fundacji Nowej Pięćdziesiątnicy działającej od wielu lat przy Archidiecezji Lubelskiej powstaje katolickie medium społecznościowe pod nazwą “Agappe”, które oznacza braterskiej miłości w katolickiej społeczności.

“Termin agape nawiązuje do największego rodzaju miłości chrześcijańskiej. Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie tworzyły grono sióstr i braci, to grono często nie przekraczało kameralnego zacisza domostw, czy w późniejszym czasie gmin chrześcijańskich. Również nasza wspólnota wirtualna ma być miejscem wzajemnej życzliwości, miłości, dzielenia się wiarą katolicką” – czytamy na stronie serwisu.

Oficjalne otwarcie katolickiego portalu społecznościowego ma nastąpić 15 czerwca, a w samym zamierzeniu ma to być przestrzeń nie tylko dla wyznawców Jezusa Chrystusa, lecz również dla innych osób – “Na pierwszy rzut oka to katolicka wersja Facebooka. Ale to zdecydowanie nie jest “bańka” dla katolików czy kopia istniejących social mediów, która nas zamknie i oddzieli od tego świata, który znamy. To nie jest żadna konkurencja dla tzw. dużych graczy jak FB. Wcale nie chcemy też mówić, że dajemy coś lepszego, bo tamto jest złe. Chcieliśmy po prostu stworzyć przestrzeń, w której ludzie wierzący mogliby wzmacniać swoją wiarę, dzielić się nią, ale też chcieliśmy dać ludziom konkretne narzędzia, na które, jak widzimy, jest zapotrzebowanie” – wyjaśnił pomysłodawca projektu, ks. Artur Potrapeluk.

Na agappe.pl można umieszczać filmy, zdjęcia czy konferencje, prowadzić transmisje, dodawać strumieniowe media, które później można umieszczać na swoich stronach www. Agappe ma być narzędziem o szerokim zastosowaniu. Poza dzieleniem się wiarą, można będzie tworzyć systemy zapisów na wydarzenia, organizować zbiórki, a nawet szukać pracy, wolontariuszy czy opiekunek na rekolekcje wakacyjne ze wspólnotą.

Portal dostępny będzie nie tylko za pośrednictwem witryny internetowej, ale również na aplikacjach mobilnych, która będzie działać w systemie Android, iOS oraz Windows.

telepolis.pl

POLECAMY