Skandaliczne „życzenia” polskich aborcjonistów. „Samych dobrych aborcji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziecko w łonie matki

Dziecko w łonie matki / Fot. Youtube/Twitter

"Dziewuchy Dziewuchom" - fundacja i ruch feministyczny, założony 1 kwietnia 2016 roku, składa życzenia świąteczne, życząc kobietom "udanej aborcji".

Walka o zdrowie kobiet czy o prawo do zabijania nienarodzonych?

Dziewuchy Dziewuchom to fundacja o cechach organizacji skrajnie lewicowej, której teoretycznym celem jest walka o wolność dla kobiet, a w praktyce to walka o prawo do aborcji na życzenie. Kobiety nie ukrywają swoich marksistowskich poglądów i stawiają życie kobiety ponad życie poczęte w łonie kobiecym. Na swoim fanpage opisują się jako „organizacja społeczna”, choć jawnie zachęcają do antyspołecznego zachowania, czyli zabijania dziecka nienarodzonego.

Na stronie swojego ugrupowania piszą:

Nie jest żadną tajemnicą, że w okresie świąt odbywa się wiele aborcji – podobnie jak w inne dni wolne od pracy. Wynika to z faktu, że część osób uwzględnia w swoich planach czas na regenerację po wywołanym poronieniu. W święta kobietom łatwiej jest także „uzasadnić swoje gorsze samopoczucie, bo często są przemęczone przygotowaniem rodzinnych spotkań.

Choć w polskiej konstytucji nie ma słowa o zgodzie dla aborcji na życzenie, grupa „Dziewuchy Dziewuchom” daje jasny przekaz, że o życiu dziecka decydują one same. Piszą nawet o tym, że kobieta, która chce „usunąć” (zabić) dziecko, ma do tego rzekomo pełne prawo i może to zrobić, kiedy chce, jak również ukrywać to przed innymi.

Ze względu na liczoną w dekadach stygmatyzację aborcji oraz indywidualne granice intymności, osoby nierzadko chcą zachować przerwanie ciąży w tajemnicy. I mają do tego prawo. Jeśli utrzymanie tego doświadczenia w sekrecie jest wyborem – należy to uszanować

– czytamy na stronie fundacji.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Zgodnie z art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

Po decyzji TK w przepisach nadal są dwie przesłanki dopuszczające legalną aborcję: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki lub powstała w wyniku czynu zabronionego (przede wszystkim zgwałcenia).

Działania fundacji „Dziewuchy Dziewuchom” odbiegają od norm prawa polskiego oraz Konstytucji, są zatem nielegalne i nawoływanie oraz podburzanie do aborcji jest niezgodne z literą prawa.

Plakat, jaki zamieściły na swojej stronie facebookowej, szokuje!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY