Trump o szturmie na Kapitol: “Protest przeciwko sfałszowanym wyborom”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kapitol USA

Kapitol USA / Fot. You Tube/VICE News

W opinii polityka, w pięciu kluczowych stanach „liczby (głosów) są potwornie przekręcone”.
  • Donald Trump zamierza zwołać konferencję prasową, której tematem będą wydarzenia z początku 2021 roku. W oświadczeniu rozesłanym za pośrednictwem e-maila skrytykował pracę komisji śledczej Kongresu, badającej wydarzenia z 6 stycznia.
  • W opinii polityka, w pięciu kluczowych stanach „liczby (głosów) są potwornie przekręcone”. Trump krytycznie odniósł się również do tych członków jego partii, którzy podważają jego teorię o sfałszowanych wyborach prezydenckich z 2020 roku.
  • Wybory w listopadzie 2020 roku wygrał kandydat Partii Demokratycznej, Joe Biden. Uzyskał on 306 głosów elektorskich, a jego rywal – Donald Trump otrzymał ich 232.
  • Zobacz także: Testy na COVID-19 we Włoszech. Kolejki przed świętami

O styczniowym szturmie na amerykański Kapitol wypowiedział się były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. W opinii czołowego polityka Partii Republikańskiej, wydarzenia te były “kompletnie nieuzbrojonym protestem przeciwko sfałszowanym wyborom”.

Trump o szturmie na Kapitol

Donald Trump zamierza zwołać konferencję prasową, której tematem będą wydarzenia z początku 2021 roku. W oświadczeniu rozesłanym za pośrednictwem e-maila skrytykował pracę komisji śledczej Kongresu, badającej wydarzenia z 6 stycznia.

„Dlaczego niespecjalna komisja, złożona ze skrajnych partyjniaków, nie bada PRZYCZYNY protestu 6 stycznia, którym były sfałszowane wybory prezydenckie 2020 r.?” – napisał Trump w oświadczeniu.

W opinii polityka, w pięciu kluczowych stanach „liczby (głosów) są potwornie przekręcone”. Trump krytycznie odniósł się również do tych członków jego partii, którzy podważają jego teorię o sfałszowanych wyborach prezydenckich z 2020 roku.

„Zwołam konferencję prasową w Mar-a-Lago (posiadłość Trumpa na Florydzie – przyp. red.) 6 stycznia, by przedyskutować wszystkie te tematy i inne rzeczy. Do tego czasu, pamiętajcie, insurekcja miała miejsce 3 listopada 2020 r., a 6 stycznia 2021 r. miał miejsce kompletnie nieuzbrojony protest przeciwko sfałszowanym wyborom” – przekonywał Trump, odnosząc się do daty ubiegłorocznych wyborów.

W chwili obecnej wiadomo o przynajmniej 80 osobach, które usłyszały zarzuty posiadania broni, siekier, noży i pałek. Jeden z uczestników demonstracji został skazany za posiadanie pięciu sztuk broni palnej i 30 koktajli Mołotowa. Zatrzymano go jednak przed szturmem na Kapitol. Podczas ataku zwolenników Trumpa zginęło pięć osób.

Wybory 2020

Wybory w listopadzie 2020 roku wygrał kandydat Partii Demokratycznej, Joe Biden. Uzyskał on 306 głosów elektorskich, a jego rywal – Donald Trump otrzymał ich 232. Republikanin nigdy publicznie nie przyznał, iż wybory przeprowadzono w sposób uczciwy. Jednak wszystkie wnioski zespołu prawnego Donalda Trumpa w sprawie wyjaśnień nieścisłości w procedurach wyborczych zostały oddalone.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY