Uściński o konserwatystach w PiS: Stanowimy trzon partii. Reprezentujemy poglądy większości wyborców PiS

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Uściński

Piotr Uściński / Fot. Facebook

Nie jesteśmy żadną frakcją, to słowo sugeruje odrębność, a my stanowimy trzon partii. Jesteśmy członkami PiS i reprezentujemy w Sejmie i Senacie poglądy większości wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Łączy nas więc wrażliwość konserwatywna i chrześcijańska oraz wolnościowe spojrzenie na gospodarkę. Stajemy w obronie życia i rodzin - podkreślił w wywiadzie dla "Niedzieli" Piotr Uściński, poseł PiS oraz wiceminister Rozwoju i Technologii.

Pracujemy razem merytorycznie

Jedną z ostatnich inicjatyw grupy konserwatywnych posłów PiS jest otwarcie wspólnego biura w Warszawie.

Żadnego z nas nie byłoby stać na oddzielne biuro blisko Sejmu, a gdy dzielimy się kosztami, dajemy radę. Na razie jeszcze się organizujemy, ale już teraz biuro służy nam do spotkań i merytorycznej pracy nad ustawami. Blisko 30 posłów i senatorów korzystających z biura na Górnośląskiej łączą siłą rzeczy wspólne wartości, ale nasze wspólne biuro to nie pokaz żadnej odrębnej siły, a w arytmetyce sejmowej należy nasze głosy traktować jako głosy PiS, czyli jądra Zjednoczonej Prawicy – powiedział Uściński.

Polityk wymienił też inne inicjatywy, które podejmują konserwatyści z PiS.

Pracujemy razem merytorycznie. Wspólnie przygotowaliśmy już kilka projektów ustaw: Samorząd dla rodziny, o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii, wcześniej np. zmiany w edukacji domowej.Ważne jest dla nas, aby te projekty, które jeszcze czekają w Sejmie na rozpatrzenie zostały w najbliższym czasie uchwalone. Samorządowcy prorodzinni czekają bowiem na ustawę, która umożliwi im wiele pozytywnych dla rodzin działań. Potrzebny jest Polsce profesjonalny, naukowy instytut, który będzie działał na rzecz rodziny i demografii. A więc pracować będziemy w Sejmie nad złożonymi projektami równocześnie przygotowując następne – stwierdził.

“Wróblewski gromadzi wokół siebie coraz liczniejszą grupę radykałów”

Co ciekawe, jeden z tych projektów spotkał się niedawno z buntem w szeregach PiS.

Władze PiS dały zielone światło, by w pierwszym czytaniu odrzucić projekt ustawy o Instytucie Rodziny i Demografii, którego twarzą jest poseł partii rządzącej Bartłomiej Wróblewski. Został on jednak obroniony jednym głosem ze względu na brak obecności polityków opozycji i ich problemy z systemem do głosowania. Jak ujawnia Wirtualna Polska, władzom PiS nie podoba się, że Bartłomiej Wróblewski gromadzi wokół siebie coraz liczniejszą grupę radykałów, których nie akceptują nawet partyjni konserwatyści – podała na początku grudnia Wirtualna Polska.

Tę sytuację skomentował też Uściński.

To zły sygnał dla naszego klubu i to w czasie gdy tak bardzo potrzebujemy jedności. To przecież bardzo potrzebna Polsce ustawa, a zadania instytutu bardzo ważne, przecież przeciwdziałanie kryzysowi demograficznemu to dziś Polska Racja Stanu! – podkreślił.

“W całej Europie są jeszcze konserwatyści”

Polityk PiS odniósł się również do sytuacji w Europie.

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z liderami europejskich partii konserwatywnych i prawicowych w ramach The Warsaw Summit pokazało, że nie jesteśmy sami. W całej Europie są jeszcze konserwatyści. Musimy dołożyć starań aby wspólnie uratować Europę opartą na cywilizacji łacińskiej, na chrześcijaństwie. Tylko Europa zjednoczona wokół wartości, ale będąca wspólnotą suwerennych, niepodległych i wzajemnie się szanujących państw ma szansę na dalszy pokojowy rozwój – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

niedziela.pl, wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY