Kolejne manipulacje w TVN. Tym razem zakłamują rzeczywistość na swój temat

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
TVN

TVN / Fot. You Tube/tevebits

Stacja znana z mijania się z prawdą tym razem dopuściła się manipulacji na swój temat. Zdaniem prowadzącego Fakty red. Grzegorza Kajdanowicza koncern Discovery to największa amerykańska inwestycja w Polsce. Jak jest na prawdę?
  • Nie milkną echa piątkowej decyzji Sejmu o przyjęciu ustawy medialnej.
  • Wynikające z niej zmiany dotknęłyby m.in. grupę TVN Discovery, dlatego nowelizację potocznie nazywano “lex TVN”.  
  • Zagrożona stacja w obawie przed utratą koncesji dopuszcza się rażących kłamstw i manipulacji.
  • Mark Brzezinski oficjalnie nowym ambasadorem USA w Polsce

Brednie w Faktach TVN

Sejm zdecydował w piątek o odrzuceniu uchwały Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Za głosowało 229 posłów, przeciw było 212, a 11 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do prezydenta Andrzeja Dudy, który na jej ewentualne podpisanie ma 21 dni od dnia, w którym ustawa do niego wpłynie.

Do podpisu prezydenta trafi ustawa w wersji z 11 sierpnia 2021 roku. Ustawa jest krótka: składa się zaledwie z czterech artykułów. Kluczowy jest przepis art. 1 ust. 3 dotyczący zmiany art. 35 dotychczasowej ustawy o radiofonii i telewizji, który dotyczy udzielania koncesji na nadawanie podmiotom zagranicznym.

Zdesperowani pracownicy polskojęzycznej stacji telewizyjnej w reakcji na zagrożenie płynące z ustawy medialnej dopuszczają się natomiast stosowania doskonale znanych im metod, czyli metod dezinformacji.

– Nasza stacja, należąca do koncernu Discovery, to największa amerykańska inwestycja w Polsce

– obwieścił w piątkowych Faktach prowadzący wydanie red. Grzegorz Kajdanowicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

TVN mija się z prawdą

Specjalne wydanie piątkowych Faktów TVN w głównej mierze poświęcone było ustawie zwanej potocznie “Lex TVN”. To efekt zagrożenia, jakie pod postacią ustawy medialnej pojawiło się na horyzoncie amerykańskiego koncernu. Prawda niecco różni się od informacji przekazywanych przez TVN

Wbrew narracji red. Grzegorza Kajdanowicza grupa Discovery nie jest największą amerykańską inwestycją w Polsce. Fałszywe treści na ten temat powiela niestety również Maciej Witucki.

– To największa inwestycja amerykańska w Polsce, to są bardzo duże pieniądze. Te bardzo duże pieniądze muszą być zabezpieczane przez stabilny system państwa, w którym inwestujemy

– powielał kłamstwa na antenie TVN24 prezydent Konfederacji Lewiatan.

Twitter, Konkret24

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY