Andrzej Duda z wizytą na Ukrainie. W poniedziałek Szczyt Trójkąta Lubelskiego

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda / Fot. Youtube

Prezydent Andrzej Duda udaje się na Ukrainę, gdzie razem z przywódcami Litwy i Ukrainy: Gitanasem Nausedą i Wołodymyrem Zełenskim weźmie w poniedziałek udział w szczycie Trójkąta Lubelskiego.

Głównym tematem bezpieczeństwo w regionie

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy: Andrzej Duda, Gitanas Nauseda i Wołodymyr Zełenski spotkają się w poniedziałek w Hucie na Ukrainie w ramach szczytu Trójkąta Lubelskiego, by rozmawiać o sytuacji bezpieczeństwa w regionie.

– Celem szczytu Trójkąta Lubelskiego jest udzielenie Ukrainie wsparcia w obliczu rosyjskich nacisków i prowokacji

– zapowiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Kumoch podkreślił, że szczyt będzie także kolejną okazją do wyrażenia wsparcia Ukrainie, że Polska i Litwa wspierają jej integrację euroatlantycką.

– Prezydenci Duda i Nauseda uczestniczyli niedawno w rozmowie Bukaresztańskiej Dziewiątki z prezydentem USA Joe Bidenem i było tam jasno powiedziane, że na temat przyszłej integracji euroatlantyckiej Ukrainy muszą decydować sami Ukraińcy, nikt inny

– podkreślił minister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nowy projekt i nowe wyzwania

Trójkąt Lubelski jest formatem współpracy trójstronnej między Polską, Litwą i Ukrainą. Powołany został w 2020 r., a jego celem jest pogłębianie współpracy politycznej, ekonomicznej i społecznej tych państw oraz wspieranie euroatlantyckich dążeń Ukrainy.

Na początku grudnia Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy rozmawiali w ramach wirtualnego szczytu Trójkąta Lubelskiego; przyjęli wówczas wspólne oświadczenie z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy. W trakcie spotkania przywódcy solidarnie wyrazili sprzeciw wobec ataków hybrydowych ze strony białoruskiego reżimu i Moskwy. Dyskutowali także o możliwych sposobach przeciwdziałania im.

PAP, Polskie Radio

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY