Dezerter z polskiej armii to wyborca Korwina? Internauci prześwietlają zbiega

Dodano   12
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Facebook/Twitter/Pixabay

Po nagłośnieniu informacji o rzekomej dezercji jednego z żołnierzy Wojska Polskiego, mającego strzec polskiej granicy, internauci rozpoczęli szukanie bardziej szczegółowych informacji o tym człowieku. W mediach społecznościowych krążą materiały z wpisami czy polubieniami, mającymi należeć do zbiega.
  • W sieci pojawiło się choćby zestawienie polubień z facebbokowego profilu użytkownika Emila Czeczko. Miałoby ono wskazywać na fascynację środowiskiem Janusza Korwina-Mikke.
  • Na innej z grafik przedstawiono zapis jednej z dyskusji, w których również miał rzekomo brać Emil Czeczko. Wynika z niej, że już w 2015 roku miał deklarować, że chciałby opuścić teren UE.
  • Wśród pojawiających się głosów wiele wskazuje na brak wiarygodności tak samego młodego żołnierza, jak i materiałów kolportowanych przez białoruską propagandę.
  • Zobacz także: Bąkiewicz o dezercji polskiego żołnierza: “Sąd wojskowy i odpowiednia kara”

Internauci prześwietlają zbiega

W sieci pojawiło się choćby zestawienie polubień z facebbokowego profilu użytkownika Emila Czeczko. Miałoby ono wskazywać na fascynację środowiskiem Janusza Korwina-Mikke. Wśród polubień jest też m.in. profil “Przywracamy Karę Śmierci”. Co ciekawe, po dezercji polskiego żołnierza, w przestrzeni publicznej zaczęły się pojawiać postulaty, aby za zdradę Ojczyzny został ukarany właśnie karą śmierci.

Na innej z grafik przedstawiono zapis jednej z dyskusji, w których również miał rzekomo brać Emil Czeczko. Wynika z niej, że już w 2015 roku miał deklarować, że chciałby opuścić teren UE.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Red is Bad EISBAD July 3, 2015 Unia rządzi, Unia radzi, Unia nigdy Cię nie zdradzi... Emil Cz Pora spierdalać 8 Like Reply by Jacek K DokÄd chcesz sp...lać? Jak raz zaczniesz to zostanie Ci na całe życie... Like Reply 6y Emil Cz Poza UE najlepiej”

Część internautów zwraca uwagę, że materiały pochodzą sprzed kilku lat i nie wiadomo, czy, o ile rzeczywiście pochodzą od zbiegłego żołnierza, to nadal ma on takie poglądy. Komentatorzy podważają też wiarygodność młodego Polaka. Wśród udostępnianych materiałów pojawiają się też takie wzbudzające ogólne rozbawienie.

Brak wiarygodności

Wśród pojawiających się głosów wiele wskazuje na brak wiarygodności tak samego młodego żołnierza, jak i materiałów kolportowanych przez białoruską propagandę. Wskazują na to choćby dziennikarz “Dziennika Gazety Prawnej” Michał Potocki czy białoruski opozycyjny dziennikarz Tadeusz Giczan.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY