Dezerter z polskiej armii to wyborca Korwina? Internauci prześwietlają zbiega

Dodano   12
  Loading
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Facebook/Twitter/Pixabay

Po nagłośnieniu informacji o rzekomej dezercji jednego z żołnierzy Wojska Polskiego, mającego strzec polskiej granicy, internauci rozpoczęli szukanie bardziej szczegółowych informacji o tym człowieku. W mediach społecznościowych krążą materiały z wpisami czy polubieniami, mającymi należeć do zbiega.
  • W sieci pojawiło się choćby zestawienie polubień z facebbokowego profilu użytkownika Emila Czeczko. Miałoby ono wskazywać na fascynację środowiskiem Janusza Korwina-Mikke.
  • Na innej z grafik przedstawiono zapis jednej z dyskusji, w których również miał rzekomo brać Emil Czeczko. Wynika z niej, że już w 2015 roku miał deklarować, że chciałby opuścić teren UE.
  • Wśród pojawiających się głosów wiele wskazuje na brak wiarygodności tak samego młodego żołnierza, jak i materiałów kolportowanych przez białoruską propagandę.
  • Zobacz także: Bąkiewicz o dezercji polskiego żołnierza: “Sąd wojskowy i odpowiednia kara”

Internauci prześwietlają zbiega

W sieci pojawiło się choćby zestawienie polubień z facebbokowego profilu użytkownika Emila Czeczko. Miałoby ono wskazywać na fascynację środowiskiem Janusza Korwina-Mikke. Wśród polubień jest też m.in. profil “Przywracamy Karę Śmierci”. Co ciekawe, po dezercji polskiego żołnierza, w przestrzeni publicznej zaczęły się pojawiać postulaty, aby za zdradę Ojczyzny został ukarany właśnie karą śmierci.

Na innej z grafik przedstawiono zapis jednej z dyskusji, w których również miał rzekomo brać Emil Czeczko. Wynika z niej, że już w 2015 roku miał deklarować, że chciałby opuścić teren UE.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Red is Bad EISBAD July 3, 2015 Unia rządzi, Unia radzi, Unia nigdy Cię nie zdradzi... Emil Cz Pora spierdalać 8 Like Reply by Jacek K DokÄd chcesz sp...lać? Jak raz zaczniesz to zostanie Ci na całe życie... Like Reply 6y Emil Cz Poza UE najlepiej”

Część internautów zwraca uwagę, że materiały pochodzą sprzed kilku lat i nie wiadomo, czy, o ile rzeczywiście pochodzą od zbiegłego żołnierza, to nadal ma on takie poglądy. Komentatorzy podważają też wiarygodność młodego Polaka. Wśród udostępnianych materiałów pojawiają się też takie wzbudzające ogólne rozbawienie.

Brak wiarygodności

Wśród pojawiających się głosów wiele wskazuje na brak wiarygodności tak samego młodego żołnierza, jak i materiałów kolportowanych przez białoruską propagandę. Wskazują na to choćby dziennikarz “Dziennika Gazety Prawnej” Michał Potocki czy białoruski opozycyjny dziennikarz Tadeusz Giczan.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
ems
Gość
ems
17 grudnia 2021 16:52

Tytuł na miarę GW.

Grzegorz
Gość
Grzegorz
17 grudnia 2021 17:02

Jakież to ma znaczenie, czy lubił Korwina, czy może tylko tę jedną inicjatywę, albo może w międzyczasie trzy razy zmienił zdanie?

Ważne jest to, że zrobił to co zrobił.

Również, skoro są doniesienia, że „sprawiał problemy” (czy jakoś tak), to chyba ważne jest, kto zaniedbał swoje obowiązki i wysłał go na granicę. Jeżeli nikt nie zaniedbał, to chyba trzeba pilnie przejrzeć procedury postępowania.

Sławomir
Gość
Sławomir
17 grudnia 2021 17:09

Dokadnie cze.u szkalujecie inny bez dowodów

Tytus34
Gość
Tytus34
17 grudnia 2021 17:20

Tak, w jego miejscowości znają go jak Konfederatę.

Cypis
Gość
Cypis
17 grudnia 2021 17:27

8 z 11 posłów Konfederacji to potomkowie rosyjskich Żydów. Materiały są w Internecie

WieN
Gość
WieN
17 grudnia 2021 18:56

Te nazwisko samo mówi za siebie, które raczej powinno się wymawiać jak ćećko, jakoś brzmiące białorusko. Biełarus’e nigdy nie będą sprzyjali Polsce. W obecnej chwili należy ich internować.

Kris
Gość
Kris
17 grudnia 2021 20:14

Obrzucanie Konfederacji przy każdej okazji błotem świadczy głównie o tym że rośnie im poparcie i coraz bardziej przeszkadzają POPISowemu układowi. Tak trzymać, Panowie

Syntax
Gość
Syntax
17 grudnia 2021 21:35

Ten artykuł to śmieć. A autor żeby tez go tak nie określić to powiem, ze ma śmieci we łbie zamiast rozumu.

hens
Gość
hens
17 grudnia 2021 22:14

Jak znam MENDIA NARODOWE, to zapewne Emilek jest też fanem Olszańskiego, czy raczej Jabłonowskiego wg BODAKOWSKIEGO.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
17 grudnia 2021 23:50

Absurdem jest karać za “zdradę” ścierwiastego, natowskiego państewka. To nie jest żadne polskie państwo narodowe ani nasza Ojczyzna. A na Białorusi kiedyś złapali jakiegoś pedofila z opozycji “demokratycznej”, który zgwałcił i zabił dziecko. U nas środowiska na usługach Zachodu zaczęły lamentować, bo na Białorusi to czyn zagrożony karą śmierci.

Adrian
Gość
Adrian
18 grudnia 2021 08:47

Wiadomo ze rzygowiny z czasow okraglego stolu jak pis, po, psl i reszta tej swoloczy maja TYLKO jedna opozycje tj KONFEDERACJE. I teraz te rzygowiny wspolnie z globalistami namawiaja do mordowania Polakow trucizna mRNA.
Kiedys glosowalem na pis. Teraz moge wiekszosci z tego gangu (bo jest tam garstka uczciwych poslow jak np p. Siarkowska) tylko w zaklamane mordy napluc.

Fred
Gość
Fred
20 grudnia 2021 14:04

Korwinista, ale też “humanista” i ekolog.

POLECAMY