Bodakowski: Magdalena Ogórek i SS-mański eliksir nieśmiertelności

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Członkowie Einsatzgruppen. Od lewej: Oberscharführer SD, Rottenführer Allgemeine SS, Untersturmführer Waffen-SS i Oberscharführer SD w czasie akcji aresztowania Żydów, Polska, wrzesień 1939 roku - Wikipedia

Członkowie Einsatzgruppen. Od lewej: Oberscharführer SD, Rottenführer Allgemeine SS, Untersturmführer Waffen-SS i Oberscharführer SD w czasie akcji aresztowania Żydów, Polska, wrzesień 1939 roku - Wikipedia / Członkowie Einsatzgruppen. Od lewej: Oberscharführer SD, Rottenführer Allgemeine SS, Untersturmführer Waffen-SS i Oberscharführer SD w czasie akcji aresztowania Żydów, Polska, wrzesień 1939 roku - Wikipedia

Nakładem wydawnictwa Fronda ukazała się kontynuacja bestselleru „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków” praca ‘’Kat kłania się i zabija. Wachter-Heydrich-Menten’’ autorstwa Magdaleny Ogórek. Reportaż ten, napisany w amerykańskim osobistym stylu (podobnie pisze Sumliński) ukazuje kwestie związane ze zbrodniami narodowych socjalistów (Niemców, Austriaków i przedstawicieli innych narodów europejskich) na Polakach, Żydach i Ukraińcach podczas II wojny światowej. Autorka zwraca szczególną uwagę w swojej pracy na, to, jak naziści rabowali polskie i żydowskie dzieła sztuki, które do dziś nie zostały zwrócone prawowitym właścicielom.

SS-mański eliksir nieśmiertelności

W niezwykle krótkim fragmencie autorka porusza niezwykle interesującą kwestię SS-mańskiego eliksiru nieśmiertelności zapewniającego byłym SS-manom i ich dzieciom długowieczność. Ogórek dowiedziała się o nim w trakcie rozmowy z jednym prawie 100-letnim weteranem SS (dumnym ze swojej narodowo socjalistycznej działalności).

SS-mański eliksir to według relacji rozmówców Magdaleny Ogórek Jiaogulan, który odnalazł Ahnenerbe w jednej z chińskich prowincji, gdzie dzięki temu piciu naparu z liści tego krzewu tubylcy są długowieczni. Chińczycy mają wiedzieć o dobroczynnych efektach tego naparu od kilkuset lat, a dziś można go kupić w sklepach zielarskich.

Jiaogulan

Jiaogulan (Gynostemma Pentaphyllum, pnącze z rodziny dyniowatych – podobne do winobluszczu pięciolistkowego, hodowane na żyznych glebach, ale też w domach czy na balkonach, które nie lubi nadmiaru wody), zapisywany też jako Jiao Gu Lan, jest niezwykle popularny w Azji (Japonii, Chinach i Korei Południowej – w chińskiej prowincji Guizhou pity jest niczym herbata), gdzie uznawany jest za zioło zapewniające nieśmiertelność albo długie życie. Zdaniem zwolenników picia naparów z Jiaogulana mają one przeciwdziałać chorobom serca i wątroby, stresowi i depresji, procesom zapalnym i starzeniu, chorobie wrzodowej, nowotworom, chorobom wirusowym, działać antyoksydacyjnie, zmniejszać ciśnienie krwi, działać przeciwbólowo, wspomagać florę bakteryjną układu pokarmowego, obniżać poziom cukru, cholesterolu i triglicerydów we krwi, wspomagać trawienie i sen, leczenie alergii, astmy, zapalenia stawów.

Dziś na rynku dostępne są preparaty Jiaogulanu w postaci tabletek, kapsułek, wyciągów, herbat czy naparów, immunostymulatorów (czyli suplement diety pochodzenia roślinnego). Warto jednak przyjmowanie Jiaogulanu skonsultować z lekarzem, bo może Jiaogulan (jak i inne zioła) nasilać działanie leków. Jiaogulanu nie powinny przyjmować osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe i uspokajające oraz kobiety ciężarne i matki karmiące piersią.

Łyżeczkę wysuszonych liści Jiaogulanu wsypuje się na szklankę wody, zioło zaparza się w temperaturze 80 – 85 stopni Celsjusza przez 3 minuty, po czym odcedza, i pije lekko przestudzone. Efekty widać jak w innych ziołach po dłuższym stosowaniu.

Ahnenerbe

SS- manom ten azjatycki eliksir nieśmiertelności miała zapewnić niemiecka narodowo socjalistyczna organizacja badawcza Ahnenerbe powstała w 1935 jako Studiengesellschaft für Geistesurgeschichte‚ Deutsches Ahnenerbe (Towarzystwo Badawcze nad Pradziejami Spuścizny Duchowej, Niemieckie Dziedzictwo Przodków) – od 1937 nosiło nazwę Forschungs – und Lehrgemeinschaft das Ahnenerbe (Stowarzyszenie Badawczo-Dydaktyczne Dziedzictwo Przodków). W 1939 Ahnenerbe stało się częścią SS. Twórcą Ahnenerbe był Reichsführer-SS Heinrich Himmler, Reichsbauerführer Richard Walter Darré i holender Herman Wirtha (którego usunięto z Ahnenerbe za oszołomstwo).

Od 1937 szefem Ahnenerbe był specjalista od indoeuropeistyki Walther Wüst. Ahnenerbe zajmowało się badaniami na teoriami o pochodzeniu rasy aryjskiej, naukami przyrodniczymi, procesami magów i czarownic. Przed wojną Ahnenerbe zorganizowała ekspedycje badawcze na Bliski Wschód, do Boliwii i Tybetu.

Zbrodnie na Polakach

Ahnenerbe współodpowiedzialne było za nazistowskie niemieckie eksperymenty na więźniach obozów koncentracyjnych (Dachau i Auschwitz) i grabież zabytków (kolekcji naukowych, bibliotek, materiałów archiwalnych, artefaktów archeologicznych i dzieł sztuki) w tym i z Polski. Ahnenerbe twierdziło, że wszelkie cenne zabytki dzieł sztuki na ziemiach polskich są dziełem Niemców. Operacją rabunku polskich (państwowych i prywatnych) zabytków kierował profesor prehistorii Uniwersytetu Berlińskiego SS-Untersturmführera Petera Paulsena. Podlegało mu Kommando Paulsen für die Sichenstellung von Kulturhistorischen Denkmälern in Polen), które wspierały oddziały Einsatzgruppen. Zbrodnie komanda wspierali tacy wybitni niemieccy naukowcy jak prof. Ernst Petersen, prof. Heinz Clasen, prof. Eduard Tratz, prof. Heinrich Harmjanz, prof. Hans Schleif, dr Günther Thaeringen, dr Paul Dittel i dr Alfred Herrmann. Komando zrabowało zabytki z Muzeum Wojska Polskiego, Biblioteki Zamoyskich, Muzeum Historii Naturalnej, Biblioteki Żydowskiej, krakowskiego Muzeum Narodowego, Muzeum Rzemiosła Artystycznego, Muzeum Etnograficznego, Muzeum Prehistorii, krakowskiej Akademii Nauk i biblioteki Sejmu i Senatu. Jednym z najbardziej znanych zabytków zrabowanych przez komando był ołtarz Wita Stwosza.

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY