Wojna Rosji z Ukrainą nieunikniona? Sprawdź, co sądzą Rosjanie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Czołg

Czołg / fot. pxhere.com

W tej chwili na granicy rosyjsko-ukraińskiej przebywa około 100 tys. rosyjskich żołnierzy. Kreml winą za taki stan rzeczy obarcza Ukraińców, którzy zadaniem Moskwy prowadzą „prowokacyjne działania".
  • Według sondażu przeprowadzonego przez niezależne od Kremla Centrum Lewady wynika, że aż 75 proc. Rosjan uważa, że wojna Rosji z Ukrainą jest możliwa.
  • Według połowy badanych, odpowiedzialność za zaostrzone relacje w regionie ponoszą Stany Zjednoczone oraz Sojusz Północnoatlantycki.
  • W opinii 16 proc. badanych, wina leży po stronie Ukrainy. Jedynie 4 proc. Rosjan twierdzi, że to ich państwo jest prowodyrem eskalacji stosunków na arenie międzynarodowej.
  • Zobacz także: USA: Odtajniono nowe dokumenty w sprawie zabójstwa Kennedy’ego

Według sondażu przeprowadzonego przez niezależne od Kremla Centrum Lewady wynika, że aż 75 proc. Rosjan uważa, że wojna Rosji z Ukrainą jest możliwa. Zdaniem połowy ankietowanych, winę za eskalację na granicy rosyjsko-ukraińskiej ponosi NATO.

Wojna Rosji z Ukrainą nieunikniona?

Na pytanie: „jak pan/pani sądzi, czy napięcie na wschodzie Ukrainy może przerodzić się w wojnę między Rosją i Ukrainą?” , 36 proc. odparło, że „jest to całkiem prawdopodobne”, a 38 proc., iż „jest to mało prawdopodobne”. Zupełnie wykluczyło taki scenariusz 15 proc. badanych, a 3 proc. oświadczyło, że jest on nieunikniony.

Według połowy badanych, odpowiedzialność za zaostrzone relacje w regionie ponoszą Stany Zjednoczone oraz Sojusz Północnoatlantycki. W opinii 16 proc. badanych, wina leży po stronie Ukrainy. Jedynie 4 proc. Rosjan twierdzi, że to ich państwo jest prowodyrem eskalacji stosunków na arenie międzynarodowej.

W tej chwili na granicy rosyjsko-ukraińskiej przebywa około 100 tys. rosyjskich żołnierzy. Kreml winą za taki stan rzeczy obarcza Ukraińców, którzy zadaniem Moskwy prowadzą „prowokacyjne działania” na linii rozgraniczenia w Donbasie. 

Oddziela ona wojska ukraińskie od sił wspieranych przez Rosję separatystów, którzy kontrolują część obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sondaż Centrum Lewady przeprowadzono w dniach 25 listopada – 1 grudnia.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY