Lewak sam się zaorał! Zobacz co powiedział [+WIDEO]

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prawo i Sprawiedliwość

Happening lewicy ze zmianą tabliczki na rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie. / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W ciągu ostatnich dni przez Polskę przetoczyła się dyskusja na temat ronda Romana Dmowskiego. Rada MIasta Warszawy przyjęła podczas obrad obywatelski projekt uchwały zmieniającemu popularnemu miejscu w centrum stolicy nazwę na rondo Praw Kobiet. Sam włodarz miasta Rafał Trzaskowski stwierdził, że nie jest to element walki ideologicznej, a jego zdaniem Ojciec Niepodległości jest uhonorowany wystarczająco.
  • W ubiegły czwartek tj. 9 grudnia warszawscy radni przyjęli haniebny projekt uchwały zmieniającej nazwę ronda Romana Dmowskiego.
  • Zgodnie z wolą uchwałodawców, rondo ma zostać nazwane na cześć Praw Kobiet.
  • Orędownikiem tej zmiany jest m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który nie widzi tutaj wojny ideologicznej.
  • Media Narodowe przy okazji przetaczajacej się przez kraj debaty publicznej udostępniły nagranie archiwalne.
  • W nim to jeden z przedstawiciel młodzieżowej lewicy stwierdził jasno, że nie jest zwolennikiem niepodległości Polski.
  • Zobacz także: Rada Warszawy za zmianą nazwy ronda Dmowskiego. Internauci: Dmowski zostaje

Chcę jasno powiedzieć: tutaj chodzi o to, że to rondo stało się symbolem walki o prawa kobiet. Nie chodzi o walkę z Dmowskim lecz o stanowienie pewnego symbolu

– stwierdził Trzaskowski.

Należy podkreślić, że w ostatnich latach rondo Dmowskiego stało się ośrodkiem dla wielu manifestacji i imprez patriotycznych jak Marsz Niepodległości, czy też Marsz Powstania Warszawskiego. W planach infrastrukturalnych władz stołecznych w miejsce popularnego ronda ma znaleźć się w przyszłości skrzyżowanie, co ma być też kolejnym argumentem w rękach przeciwników ideologicznych orędownika środowisk nacjonalistycznych.

Antypolonizm lewicowej młodzieży

O tym jak bardzo postać Romana Dmowskiego jest znienawidzona w kręgach młodzieżowych lewicy oraz zwolenników systemu komunistycznego może świadczyć wypowiedź jednego z jej reprezentantów uwieczniona w jednym z archiwalnych materiałów Mediów Narodowych.

Rondo ma się nazywać rondem Praw Kobiet. Roman Dmowski po pierwsze był antysemitą, po drugie uważam, że prawa kobiet są dużo ważniejsze

– powiedział.

Na pytanie redaktora Mediów Narodowych, który zauważył, że bez Dmowskiego nie było niepodległości Polski, młody lewicowiec stwierdził, że nie jest za niepodległością naszego kraju.

Ja nie jestem za niepodległością Polski. Dziękuję

– zadeklarował.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY