Rada Warszawy za zmianą nazwy ronda Dmowskiego. Internauci: Dmowski zostaje

PILNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uczestnicy Marszu Niepodległości na Rondzie Dmowskiego.

Uczestnicy Marszu Niepodległości na Rondzie Dmowskiego. / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rada Warszawy głosami polityków Koalicji Obywatelskiej przyjęła petycję domagającą się zmiany nazwy ronda im. Romana Dmowskiego na rondo im. Praw Kobiet. Przeciw głosowali radni PiS oraz niezależna radna Monika Jaruzelska.

Zobacz także: Zwrot w sprawie śmierci młodej matki z Pszczyny. “Dziecko było zdrowe”

Radni nie chcą dłużej ronda Dmowskiego

Jak stwierdził wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz, dzisiejsza decyzja radnych nie oznacza automatycznej zmiany nazwy jednego z głównych rond w Warszawie.

W jakimś bliżej nieokreślonym czasie rada powinna zająć się jakimiś działaniami zmierzającymi do zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Przyjęcie tej petycji nie oznacza automatycznie, że nazwa ronda zostanie zmieniona ani nie wskazuje Radzie konkretnych terminów na podjęcie działań zmierzających do zmiany nazwy. Oznacza to, że Rada Warszawy chce dalej procedować nad treściami w niej zawartymi – powiedział.

Działania warszawskich samorządowców w ostrych słowach skrytykował wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Tomasz Kalinowski.

HAŃBA! Radzie Warszawy przeszkadza jeden z Ojców Założycieli II RP. Przyjęli petycje o zmianę nazwy ronda. Nie pozwolimy na to – stwierdził.

Swojego krytycznego stanowiska nie ukrywają też warszawscy samorządowcy z PiS.

Dmowski im przeszkadza, komuniści już nie. Zalejmy ratusz i radnych głosami w obronie jednego z Ojców Niepodległości! Nie pozwólmy na wprowadzenie w życie tej skandalicznej decyzji! – napisał Piotr Mazurek.

Popieram apel Piotra Mazurka o rozpoczęcie społecznej akcji przeciw tej zmianie – stwierdził Błażej Poboży.

#DmowskiZostaje

W mediach społecznościowych popularność w związku z decyzją warszawskich radnych zyskał hasztag #DmowskiZostaje. Internauci nie kryją oburzenia takim obrotem spraw. Głos zabierają także politycy, dziennikarze, czy działacze społeczni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY