Thierry Breton: Wypłata środków dla Polski z Funduszu Odbudowy UE niemożliwa w tym roku

WAŻNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Thierry Breton

Thierry Breton / Fot. PAP/EPA/Olivier Matthys. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Thierry Breton, komisarz UE ds. obrony i jednolitego rynku stwierdził, że Polska nie otrzyma w tym roku środków z Funduszu Odbudowy z UE.

Nowe reguły w UE?

Thierry Breton – francuski menedżer, informatyk, nauczyciel akademicki i polityk, dyrektor generalny koncernów Thomson oraz France Télécom, od 2005 do 2007 minister gospodarki, finansów i przemysłu, od 2019 członek Komisji Europejskiej, zadeklarował że Polska nie otrzyma należnych jej środków z Funduszu Odbudowy.

Breton zapytany przez „Rzeczpospolitą” – “Czy Polsce mogą zostać jeszcze w tym roku wypłacone pieniądze unijne z Funduszu Odbudowy?” – odpowiedział „Nie widzę już takiej możliwości”.

Stanowisko Komisji Europejskiej jest jednak jasne: niezależność wymiaru sprawiedliwości, likwidacja Izby Dyscyplinarnej, przywrócenie sędziów odsuniętych od orzekania. To wszystko trzeba, bez zwłoki rozwiązać. Nie wolno karać polskich obywateli, którzy oczekują, że rząd skoncentruje się na tym, co określi przyszłość Polski, w tym transformacji ekologicznej i cyfrowej.

– dodał Thierry Breton.

Thierry Breton wspominał, że nie przybył do Polski, by nam grozić, przypomniał aneks z 2003 popierający zmiany. Niestety nie wspomniał ani słowem, o tym, że wstrzymywanie środków dla Polski nie ma podstaw prawnych, zapisanych w ów traktatach.

Już wtedy były zaś zobowiązania wynikające z traktatów, one się nie zmieniły. Miały na celu ochronę praw każdego z nas. Aby przezwyciężyć ten problem.

Wielka Brytania postanowiła skonsultować się ze swoimi obywatelami, uzyskując znane nam wyniki i konsekwencje, których wielu Brytyjczyków dziś żałuje.

– mówił europejski komisarz.
https://twitter.com/ThierryBreton/status/1469322620915048455

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.pl/ Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY