Rocznica stanu wojennego. Bąkiewicz i Kowalski domagają się rozliczenia zbrodniarzy

Dodano   5
  Loading
Robert Bąkiewicz i Janusz Kowalski konferencja prasowa

Robert Bąkiewicz i Janusz Kowalski konferencja prasowa / fot. Twitter/ Robert Bąkiewicz

"Dzisiaj domagamy się od Państwa Polskiego (...) obrony polskiej suwerenności i niepodległości i rozliczenia wszystkich winowajców tego strasznego okresu" - powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
  • O północy z 12 na 13 grudnia 2021 roku odbyła się konferencja prasowa organizowana przez Roberta Bąkiewicza. Tematem spotkania z dziennikarzami była 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
  • W spotkaniu brał udział poseł Janusz Kowalski, który wskazał na rys historyczny wydarzeń z drugiej połowy XX wieku.
  • Wspólnym punktem wystąpień Bąkiewicza i Kowalskiego był postulat rozliczenia ludzi odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego.
  • Zobacz także: Amerykański samolot strategiczny latał nad Ukrainą

13 grudnia wspominana jest 40. rocznica wprowadzenia w PRL stanu wojennego. O północy z 12 na 13 grudnia 2021 roku pod Belwederem odbyła się konferencja prasowa organizowana przez Roberta Bąkiewicza. W wydarzeniu brał również udział poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego – konferencja Bąkiewicza

“W 40-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego wziąłem udział wraz z @JKowalski_posel i @RzecznikRotyMN w konferencji prasowej organizowanej przez @RotyMN. Równo o północy oddaliśmy cześć ofiarom komunistycznego bezprawia oraz domagaliśmy się rozliczenia winowajców tej zbrodni.” – napisał na Twitterze Bąkiewicz.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

“Dzisiaj domagamy się od Państwa Polskiego (…) obrony polskiej suwerenności i niepodległości i rozliczenia wszystkich winowajców tego strasznego okresu” – powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

W spotkaniu brał udział poseł Janusz Kowalski, który wskazał na rys historyczny wydarzeń z drugiej połowy XX wieku.

“W 89 roku popełniliśmy straszliwy błąd nierozliczenia sowieckiej okupacji. (…) Trzeba jasno nazywać lata 1944-1989 ‘sowiecką okupacją’. Nie było wtedy wolnej Polski, wtedy komuniści ponad głowami polskiego narodu decydowali o tym. Ludzi, patriotów, którzy walczyli o wolną Polskę komuniści mordowali, wsadzali do więzień. Duża część polskich patriotów musiała emigrować.” – podsumował poseł Solidarnej Polski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Ruszył proces NORYMBERGA 2
Gość
Ruszył proces NORYMBERGA 2
13 grudnia 2021 11:29

Informacja z 11 grudnia 2021 r. Ruszył proces NORYMBERGA 2 – proces sądowy o globalne zbrodnie przeciwko ludzkości złożony i zaakceptowany przez Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Kanady. Zespół składający się z ponad 1000 prawników i ponad 10 000 ekspertów medycznych, kierowany przez niemieckiego Reinera Fuellmicha, jednego z najpotężniejszych prawników w Europie, wszczął największy w historii pozew sądowy pod nazwą “Norymberga 2” przeciwko WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) i Davos Group (Światowe Forum Ekonomiczne kierowane przez ponad 80-letniego Klausa Schwaba) za zbrodnie przeciwko ludzkości. (Czytaj – Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców).

Szabesgoj
Gość
Szabesgoj
13 grudnia 2021 11:31

Nadal nie wiem czemu Robert Bąkiewicz nawoływał polonię w usa do wstrzymania się z protestami w sprawie 447.

dzialacz PO
Gość
dzialacz PO
13 grudnia 2021 11:52

Zaczynam lubiec Bakiewicza bo wypucowatemu winnickiemu drugie podbrodki z dobrobytu sejmowego wyrastaja.

Farbowany lis
Gość
Farbowany lis
13 grudnia 2021 16:32

Wcześniej się domagał przerwania protestów w sprawie ustawy 447.

dsf
Gość
dsf
13 grudnia 2021 21:31
Reply to  Farbowany lis

czy możesz podać źródło? Rzadko sprawdzam media, więc ułatwiłbyś mi wiele rzeczy

POLECAMY