Amerykański samolot strategiczny latał nad Ukrainą. Zobacz o co chodzi

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Boeing RC-135V Rivet Joint

Boeing RC-135V Rivet Joint / Wikimedia Commons

RC-135 Rivet Joint wcześniej wykorzystywano głównie do rozpoznania elektronicznego w pobliżu granic Rosji m.in. na Morzu Czarnym i Morzu Bałtyckim.
  • Samolot zwiadowczy RC-135 Rivet Joint przez ponad sześć godzin latał nad terytorium Ukrainy. Maszyna wystartowała z bazy wojskowej Mildenhall w Wielkiej Brytanii.
  • RC-135 Rivet Joint wcześniej wykorzystywano głównie do rozpoznania elektronicznego w pobliżu granic Rosji m.in. na Morzu Czarnym i Morzu Bałtyckim.
  • Tego rodzaju sprzęt jest przeznaczony do rozpoznania fotograficznego i elektronicznego. Maszyna została wybudowana na bazie samolotu transportowego Boeing C-135 Stratolifter.
  • Zobacz także: Znany dziennikarz TVN skazany. “Przyznał się do winy”

Samolot zwiadowczy RC-135 Rivet Joint przez ponad sześć godzin latał nad terytorium Ukrainy. Maszyna wystartowała z bazy wojskowej Mildenhall w Wielkiej Brytanii. Amerykański samolot strategiczny latał nad Ukrainą w sobotę rano nad obwodem wołyńskim i skierował się na wschód, wzdłuż granicy z Białorusią.

Amerykański samolot nad Ukrainą

W ciągu ponad czterech godzin amerykańska maszyna zwiadowcza kursowała nad obwodami: charkowskim, dniepropietrowskim, zaporoskim, chersońskim, mikołajowskim i odeskim. W sumie amerykański samolot spędził przestrzeni powietrznej ponad sześć godzin.

Jest to zmiana, gdyż wcześniej w celu patrolowania ukraińskiego nieba wykorzystywano strategiczne drony rozpoznawcze RQ-4 Global Hawk, które prowadziły zwiad lotniczy głównie wzdłuż linii styku stron konfliktu w Donbasie.

RC-135 Rivet Joint wcześniej wykorzystywano głównie do rozpoznania elektronicznego w pobliżu granic Rosji m.in. na Morzu Czarnym i Morzu Bałtyckim.

Tego rodzaju sprzęt przeznaczono do rozpoznania fotograficznego i elektronicznego. Maszynę wybudowano na bazie samolotu transportowego Boeing C-135 Stratolifter.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W piątek Centrum Kontroli Obrony Narodowej Federacji Rosyjskiej poinformowało, że myśliwiec Su-30 wyleciał tego dnia, aby eskortować nad Morzem Czarnym amerykański samolot patrolowy Boeing P-8 Poseidon. Kilka dni wcześniej podobny incydent dotyczył patrolu francuskiego.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY