Różaniec za życiem na ulicach polskich miast

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec

Różaniec / Fot. pixabay.com / CC

W niedzielę 12 grudnia na ulice polskich miast wyjdą uczestnicy akcji "Różaniec za życiem". Data wydarzenia jest nieprzypadkowa. Tego dnia obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, szczególnej opiekunki życia nienarodzonego.

Procesje różańcowe w kilkunastu polskich miastach

Procesje różańcowe odbędą się w kilkunastu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. W ramach procesji będzie odprawione nabożeństwo wynagradzające i pokutne za grzechy przeciwko życiu oraz Różaniec za Życiem.

Wśród organizatorów wydarzenia są: Centrum Życia i Rodziny, Męski Różaniec, Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Bractwo Przedmurza, Grupa Męska św. Andrzeja Boboli, Mężczyźni św. Jana Pawła II, Bractwo św. Józefa, Straż Narodowa, Plutony Różańcowe, Droga Odważnych, Kościół Domowy, Fundacja Skrzydła Chwały, Bractwo św. Pawła, Rycerstwo Niepokalanej, Rycerze św. Jana Pawła II, Mężczyźni św. Józefa, jak również Żołnierze Chrystusa.

Szczegóły wydarzeń w poszczególnych miastach

W Warszawie wydarzenie rozpocznie się odprawianą o godzinie 12:30 Mszą Św. w katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. O 14:00 spod pomnika ks. Ignacego Skorupki wyruszy modlitewna procesja.

W Krakowie inauguracją będzie Msza Św. w Bazylice Bożego Ciała, przy ul. Bożego Ciała 26, która rozpocznie się o 12:15. Po niej procesja przejdzie Rynkiem Głównym.

W Gdańsku wydarzenie rozpocznie Msza Św. w bazylice św. Brygidy o 12:30. Godzinę później wystartuje procesja.

Z kolei w Siedlcach najpierw przejdzie procesja, która rozpocznie się o godzinie 14:00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II. O godzinie 16:00 będzie miała miejsce Msza Święta w katedrze siedleckiej.

W Białymstoku Różaniec za życiem rozpocznie się o 13:30 pod archikatedrą (ul. Kościelna 2).

Natomiast w Bielsko-Białej o 15:00 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec Święty za Polskę w kościele parafialnym św. Stanisława B.M. Z kolei o 18:00 Msza Święta za Ojczyznę w klasztorze o.o. franciszkanów w Górkach Wielkich.

W Łodzi o 12:00 wyruszy Procesja Różańcowa spod Krzyża (Powstańców Styczniowych) róg ul. Łagiewnickiej i Inflanckiej do kaplicy (1.3 km) w Sanktuarium Świętości Życia przy parafii św. W. Pallotiego, ul. Łagiewnicka 197.

Podobne procesje będą miały miejsce także m.in. w Olsztynie, Bytomiu, Kaliszu, Kuźnicy Białostockiej, Kraśniku (woj. lubelskie), Lublinie, czy Toruniu.

rozanieczazyciem.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY