Straż Graniczna aktualizuje dane z granicy. Kolejne próby destabilizacji sytuacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Patrol na granicy / fot. Twitter/ Straż Graniczna

  • Straż Graniczna aktualizuje dane związane z próbami nielegalnego przedostawania się na terytorium Polski przez migrantów.
  • W raporcie polskich służb widnieje informacja, że na odcinku ochranianym przez placówkę w Narewce kilkuosobowa grupa próbowała przedostać się na teren RP przez uszkodzoną wcześniej concertinę.
  • Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
  • Zobacz także: Niemcy: Opaski na rękę w celu weryfikacji zaszczepionych. “Byłaby to wielka ulga”

Straż Graniczna aktualizuje dane związane z próbami nielegalnego przedostawania się na terytorium Polski przez migrantów.

Straż Graniczna aktualizuje dane

W raporcie polskich służb widnieje informacja, że na odcinku ochranianym przez placówkę w Narewce kilkuosobowa grupa próbowała przedostać się na teren RP przez uszkodzoną wcześniej concertinę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku – 17,5 tys., wrześniu – 7,7 tys., sierpniu-3,5 tys.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązywał stan wyjątkowy. Od 1 grudnia do 1 marca na mocy rozporządzenia szefa MSWiA na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY