Niemcy: Opaski na rękę w celu weryfikacji zaszczepionych. “Byłaby to wielka ulga”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ludzie w maskach

Ludzie w maskach / fot. pixabay.com

"Byłaby to wielka ulga dla handlu" - podkreślił Stefan Genth.
  • Segregacja sanitarna w Niemczech postępuje. Za polską zachodnią granicą promowane jest nowe rozwiązanie weryfikacji stanu zaszczepienia obywateli.
  • Według tej zasady, dostęp do sklepów i większości lokali usługowych mają wyłącznie osoby zaszczepione przeciw COVID-19.
  • Identyfikacja “opaską na rękę” działa już w Moguncji, gdzie po sprawdzeniu osoby pod kątem 2G, otrzymuje ona specjalną opaskę, która daje dostęp do robienia zakupów danego dnia.
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż. Platforma traci, co z Konfederacją?

Segregacja sanitarna w Niemczech postępuje. Za polską zachodnią granicą promowane jest nowe rozwiązanie weryfikacji stanu zaszczepienia obywateli. Chodzi o “opaski na rękę” dla klientów sklepów, aby ułatwić obowiązkowe kontrole 2G.

Segregacja sanitarna w Niemczech?

Według tej zasady, dostęp do sklepów i większości lokali usługowych mają wyłącznie osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Na podobnych zasadach korzystać z tych podstawowych dogodności mogą wyleczeni z koronawirusa. Z tej reguły wyłączono sklepy spożywcze, apteki oraz drogerie.

“Obecnie istnieje (…) zamieszanie w przepisach dotyczących kontroli 2G w handlu detalicznym (…). To pilnie wymaga ujednolicenia” – powiedział w środę agencji dpa dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego (HDE) Stefan Genth.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Działanie “opaski na rękę”

Identyfikacja “opaską na rękę” działa już w Moguncji, gdzie po sprawdzeniu osoby pod kątem 2G, otrzymuje ona specjalną opaskę, która daje dostęp do robienia zakupów danego dnia.

“Byłaby to wielka ulga dla handlu” – podkreślił Genth.

“Sprawdzanie każdego klienta w każdym sklepie wymaga znacznego wysiłku i prowadzi do tworzenia kolejek przed drzwiami sklepów. Dlatego z punktu widzenia handlu dobrze byłoby rozszerzyć rozwiązanie w postaci opaski na rękę obowiązujące w niektórych krajach związkowych na całe terytorium federalne” – dodał szef HDE.

“Sektor detaliczny pilnie potrzebuje wsparcia w zakresie niezbędnych kontroli 2G, gdyż w tym momencie firmy przejęły zadania państwa. W związku z tym, albo gminy powinny zapewnić wsparcie, albo wkłady finansowe powinny być wypłacane zainteresowanym podmiotom gospodarczym” – uważa Genth.

Nawiązując do opinii Gentha pomysł z wykorzystaniem specjalnych opasek na rękę nie powinien być jednak wprowadzany. W opinii szefa HDE nie przyczynia się on do bezpośredniej walki z koronawirusem.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY