Giertych nadal unika prokuratury. Mogą go czekać poważne konsekwencje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Roman Giertych

Roman Giertych / Fot. You Tube

Roman Giertych po raz kolejny jest wzywany do prokuratury w sprawie wyprowadzenia pieniędzy ze spółki. Jeśli tym razem się nie stawi, będzie wniosek prokuratury o zatrzymanie i aresztowanie.

Jak wynika ze słów rzecznika Prokuratury Krajowej Łukasza Łapczyńskiego, to już dwudzieste pierwsze wezwanie do prokuratury pana Giertycha, na które nie chce się stawić.Kolejny wyznaczony termin do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, to najbliższa środa. Zamierza się przedstawić zarzuty w sprawie dotyczącej przywłaszczenia ponad 72 mln zł na szkodę giełdowej spółki Polnord.

Ze śledztwa wynika, że Roman G. czerpał korzyści finansowe nielegalnie. Na razie nie ma woli ze strony prawnika do stawienia się w prokuraturze. Prokuratura Krajowa, wysłała już pond 100 zawiadomień o stawienie się.

Kolejne wezwanie Giertycha do prokuratury

Według prokuratury, korespondencja była kierowana pod wszystkie znane adresy podejrzanego, w tym za granicą. Do jego kancelarii adwokackiej i do jego obrońców, a także w formie w formie MMS-ów wysyłanych na numer telefonu podejrzanego– czytamy na portalu tvp.info

Żona oskarżonego oświadczyła włoskiej Sekcji Policji Sądowej Karabinierów, że nie zna miejsca pobytu męża

– podał Łapczyński.

Kwestionuje swój status w śledztwie jako podejrzanego, mimo że jednocześnie korzysta z przysługujących podejrzanemu uprawnień. Ustanowił swoich obrońców w śledztwie i składa zażalenia na decyzje wydawane w toku postępowania.

W przeciwieństwie do innych podejrzanych w tym samym śledztwie nie respektuje natomiast swoich obowiązków procesowych, których jako prawnik ma świadomość i stawia się ponad prawem, ignorując wezwania prokuratury. Sabotuje postępowanie, które ma rozstrzygnąć, czy dopuścił się naruszenia prawa i unika merytorycznego odniesienia się do zarzutów

– podkreślił prok. Łapczyński.

Roman Giertych to jedna z dwunastu osób zatrzymanych w październiku. Mają zarzuty w śledztwie o przywłaszczenie ponad 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info/ Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY