Próba siłowego przekroczenia granicy. Straż Graniczna podaje informacje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / Fot. Twitter/ Straż Graniczna

Polska Straż Graniczna donosi o kolejnym zaostrzeniu sytuacji na granicy z Białorusią.

We wtorek miała miejsce kolejna próba siłowego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Według komunikatu Straży Granicznej, nielegalni migranci po raz kolejny próbowali eskalować konflikt w regionie Czeremchy.

Kolejna próba siłowego przekroczenia granicy

Minionej doby „na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze grupa 35 osób – głównie ob. Iraku, forsowała granicę. Wszyscy zostali zatrzymani” – przekazała SG na Twitterze.

Podlaskie służby donoszą o odnalezieniu worka z ciałem mężczyzny we wtorek w lesie w gminie Narewka.

Wczoraj zanotowano 51 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze wydali 6 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W poniedziałek Mateusz Morawiecki spotkał się na odprawie służb mundurowych z polskimi funkcjonariuszami, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej i UE.

“Można powiedzieć o tej polsko-białoruskiej granicy to, że oddziela dwa światy. Oddziela dyktaturę od demokracji” -mówił premier na konferencji.

“Polsko-białoruska granica Unii Europejskiej oddziela normalne państwo, które troszczy się o swoich obywateli od reżimu, który dzisiaj używa obywateli innych państw jako żywych tarcz”– dodał premier.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY