Biuro prezydenta Ukrainy o rozmowach Bidena z Putinem. “Ukraina popiera wezwanie prezydenta USA”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden i Wołodymyr Zełenski

Joe Biden i Wołodymyr Zełenski / PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS Wikimedia Commons

Przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak przedstawił stanowisko prezydenta Ukrainy w sprawie wtorkowej rozmowy Joe Bidena z Władimirem Putinem.

Biuro prezydenta Ukrainy wydało komunikat po rozmowach Bidena z Putinem. Zdaniem ukraińskiej administracji, spotkanie prezydentów USA i Rosji nie przyniosło przełomu w sprawie potencjalnej, rosyjskiej agresji.

Biuro prezydenta Ukrainy o rozmowach Bidena z Putinem

Zapowiedzi strony ukraińskiej potwierdzają jedna dalszą koordynację działań obronnych wraz ze Stanami Zjednoczonymi.

„Ukraina popiera wezwanie prezydenta USA pod adresem prezydenta Rosji do powrócenia do instrumentów dyplomatycznych i zagwarantowania deeskalacji w regionie” – podaje agencja Interfax-Ukraina.

Według Mychajło Podolaka, rozmowa Bidena z Putinem „nie przyniosła sensacji i była, najprędzej, pośrednią analizą tego, co dzieje się w tej części globalnej agendy dziennej, która dotyczy USA, sojuszników i partnerów Ameryki”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Doradca do spraw bezpieczeństwa prezydenta USA Jake Sullivan wskazał, że Biden ostrzegł w rozmowie z Putinem, że Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy odpowiedzą „silnymi sankcjami i innymi środkami” na rosyjską militarną eskalację na Ukrainie. Wydaje się, że oświadczenie Kijowa jest jedna robieniem dobrej miny do złej gry.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY