Globalny kryzys logistyczny. Niepokojące prognozy analityków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kontener firmy C. Hartwig Gdynia.

Kontener firmy C. Hartwig Gdynia. / Fot. Facebook/c.hartwiggdynia

W najnowszym raporcie Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) prognozuje się, że w nadchodzących miesiącach handel nadal będzie borykał się z problemami. Obecnie przez kryzys logistyczny wywołany epidemią koronawirusa, zakłócony został łańcuch dostaw m.in. do portów morskich.
  • Analitycy z Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju przedstawili bardzo niepokojący raport dotyczący międzynarodowego handlu
  • Światowy kryzys logistyczny spowodowany epidemią koronawirusa spowodował problemy w łańcuchu dostaw
  • Według wskazań raportu należy się spodziewać wysokich cen produktów, które wzrastają przez obecne stawki frachtowe
  • Zobacz także: Komisja Europejska ponagla Polskę. Chce pieniędzy za Turów

W nadciągających miesiącach międzynarodowy handel będzie wciąż borykał się z negatywnymi skutkami wywołanymi przez światowy kryzys logistyczny. Prognozy w opublikowanym przez UNCTAD raporcie przewidują, że w konsekwencji zakłóceń w łańcuchu dostaw, zatłoczonych portów morskich oraz nieefektywności terminali w 2022 roku, wzrosną ceny produktów w skali globalnej.

Analitycy spodziewają się utrzymywania wysokich stawek frachtowych. Niestety gwałtowny wzrost kosztów transportu kontenerowego stanowi istotny element hamujący ożywienie społeczne i gospodarcze po epidemii

Przedstawione w raporcie UNCTAD analizy dopuszczają scenariusz, że w wyniku wzrostu stawek kontenerowych na praktycznie wszystkich szlakach handlowych. Jeśli zjawisko to się utrzyma, może doprowadzić do wzrostu światowych cen importu o 11 procent i poziomu cen konsumpcyjnych o 1,5 procent – od chwili obecnej do 2023 roku.

To naprawdę przerażające, borykamy się z kryzysem żywnościowym, a najbardziej narażone są najsłabsze kraje

– powiedział Svein Tore Holsether BBC Today.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

kipdip.org.pl, rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY