Aondo-Akaa: Wzywam Ministra Ziobrę do walki z nielegalną aborcją [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Bawer Aondo-Akaa

Dr Bawer Aondo-Akaa / Fot. Facebook/ZespolMojaRodzina

O odrzuceniu projektu „Stop aborcji 2021”, walce z nielegalną aborcją i wezwaniu do działania Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, w rozmowie z Piotrem Motyką, specjalnie dla Mediów Narodowych, mówi przedstawiciel Fundacji Pro - Prawo do życia, dr Bawer Aondo-Akaa.

Zobacz także: Kto prowadzi dywersję wobec ochrony życia? [KOMENTARZ DNIA]

Piotr Motyka: Jak Pan skomentuje odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy „Stop aborcji 2021”?

Bawer Aondo – Akaa: Bardzo dziękuję, że mogą wypowiedzieć się w tej ważnej sprawie jaką jest szlachetny, obywatelski projekt ustawy „Stop aborcji” w Anno Domini 2021. Jestem zaszczycony, że mogę robić to na łamach portalu internetowego Mediów Narodowych. Partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość, wchodząca w narrację pro-life większością głosów swoich posłów odrzuciła projekt, ręka w rękę z ludobójczo – aborcyjną Koalicją Obywatelską, ruchem Szymona Hołowni, Polskim Stronnictwem Ludowym i ideologiczno – genderową Lewicą. Część posłów z Konfederacji również głosowała za odrzuceniem i widzimy tu niekonsekwencję, bo co ma prawica wspólnego z ludobójczą aborcją? 48 posłów, głosujących przeciw odrzuceniu ustawy zachowało się, jak należy. Trzeba tutaj zadać pytanie, czy w takim razie panie i panowie posłowie w większości, chcą żeby dalej, legalnie, w majestacie prawa, nie było karalności za nielegalną aborcję? Czy chcą, żeby mordowanie nienarodzonych dzieci przez obrzydliwą aborcję było bezkarne? Czy chcą, żeby środowisko „Aborcyjnego Dream Teamu”, a raczej „Aborcyjnego Killing Teamu” mogło spokojnie sprzedawać pigułki ludobójczo – aborcyjne, wczesnoporonne i poronne? Chcą, żeby około trzydzieści tysięcy dzieci nienarodzonych rocznie było mordowanych przez te pigułki, na przykład pigułkę „ellaOne”? Katarzyna Uroda z genialnej wręcz Fundacji Pro – Prawo do życia, w której mam też zaszczyt działać i pracować, nazywa je „diabellaOne”. Dokładnie się z tym zgadzam, ponieważ one mogą spowodować zamordowanie dziecka nienarodzonego i szkodzą też zdrowiu matki. Kobiety, które stosują te pigułki mają potężne problemy ze zdrowiem.  Prawa człowieka, o których wszyscy mówią, wywodzą się z prawa naturalnego, więc zadam pytanie retoryczne, po co mi wszystkie inne prawa, na przykład prawo własności, nietykalności cielesnej, po co mi windy, dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami, jakby mnie ktoś zamordował, jak byłbym w okresie prenatalnym, jak byłbym dzieckiem nienarodzonym?

Piotr Motyka: Co powinny robić środowiska pro-life, żeby poprawiać poziom ochrony życia, także w kontekście zeszłorocznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej?

Bawer Aondo – Akaa: Z jednej strony, mamy takie fundacje jak, Fundacja Małych Stópek, ks. Tomasza Kancelarczyka, z drugiej strony mamy Fundację Bezcenni, Magdaleny Laryś. Mamy też inne  pomocowe stowarzyszenia, organizacje, wspólnoty, głównie wewnątrz Świętego Kościoła Katolickiego, które pomagają rodzinom, rodzinom, w których są dzieci z niepełnosprawnościami lub matkom samotnie wychowującym dzieci. Mamy Fundację Życie i Rodzina, której liderem jest Kaja Godek i Fundację Pro – Prawo do życia, której liderem jest Mariusz Dzierżawski. Powinniśmy walczyć z ludobójczą, aborcją pigułkową poprzez nagłaśnianie tego tematu w mediach społecznościowych, telewizji, gazetach, portalach internetowych. Należy mówić o tym ludziom w naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, obywatelom Wielkiej Polski. Tak jak mówi Pan Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek zarazem, nasz Mistrz, piszą o tym Ewangelię, chodzi o to, żebyśmy czuwali.  Tak jak mówi też św. Paweł, aby głosić „w porę i nie w porę” (por. 2 Tm 4,2). Powinniśmy dążyć do zmienienia prawa. Trzeba wystosować zapytanie do Prokuratora Generalnego, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, czemu tak jest, że w majestacie prawa, panie z „Aborcyjnego dream teamu”, czyli „Aborcyjnego killing teamu” mogą normalnie, legalnie na swojej grupie na Facebook’u mówić jak dokonać aborcji? Widzimy to na różnych forach internetowych. W kontekście feminizmu, trzeba wspomnieć, że prawdziwe feministki, sufrażystki, były przeciwne morderczemu, obrzydliwemu procederowi, jakim jest aborcja. Do bycia prawdziwą feministką bliżej jest Magdalenie Korzekwie – Kaliszuk, Annie Trutowskiej, czy Lidii Sankowskiej – Grabczuk, niż Marcie Lempart, Klementynie Suchanow, Natalii Broniarczyk, czy tym z diabolicznego „Pseudostrajku Kobiet”.


Piotr Motyka: Czy uważa Pan, że to Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro powinien zająć się walką z nielegalną aborcją?     

Bawer Aondo – Akaa: Oczywiście, bez dwóch zdań. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze powiedzieć, że w mediach było mnóstwo kłamstw dotyczących projektu „Stop Aborcji 2021”, szczególnie to dotyczące karalności matki dziecka poczętego. Nie mówiono o tym, że gdyby ta ustawa została wprowadzona w życie, to jak w każdej inne sprawie, morderstwa, gwałtu, czy w tym wypadku aborcji lub pomocnictwie w mordowaniu dzieci nienarodzonych, sąd miałby prawo złagodzić karę, albo odstąpić od jej wymierzenia.

Piotr Motyka: Serdecznie dziękuję za ten wywiad, Bóg zapłać!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY