Straż Graniczna: “62 próby nielegalnego przekroczenia granicy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

- Minionej dobry, tj. 03.12 na granicę polsko białoruską odnotowano 62 próby jej przekroczenia - napisała na Twitterze Straż Graniczna. Poinformowała także o uszkadzaniu drutu kolczastego na granicy przez białoruskich funkcjonariuszy.

Prowokacje ze strony Białorusi

Rzecznik Straży Granicznej, Anna Michalska, przekazała, że służby białoruskie prowadziły działania dywersyjne, jak również niszczyli zaporę techniczną.

Wczoraj tj.03.12 służby białoruskie kilkukrotnie uszkadzały concertinę na odcinkach gr.ochranianych przez placówki SG w Michałowie i w Czeremsze. Podczas jej naprawiania służby polskie były oślepiane laserami.Ok. godz.18.00 #funkcjonariuszeSG z PSG w Czeremsze zatrzymali przy granicy 40 imigrantów.

Przekzała Straż Graniczna.

W piątek od godz. 17. białoruskie służby cięły zaporę znajdującą się na odcinku ochranianym przez Straż Graniczną z Michałowa. Ponadto, w czasie naprawiania zniszczonej zapory, polscy funkcjonariusze byli oślepiani przez Białorusinów laserami, a także światłami stroboskopowymi. Rzecznik SG przekazała również, że czynności te powtarzały się sześciokrotnie w przeciągu kilku godzin.

Sytuacja na granicy

Straż Graniczna poinformowała o 62 próbach nielegalnego przekroczenia granicy. Wydano także 10 nakazów opuszczenia terytorium RP. “Minionej doby tj.03.12 na granicę polsko białoruską odnotowano 62 próby jej przekroczenia. #FunkcjonariuszeSG wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.
Zatrzymano 4 os. za pomocnictwo:2 ob.Ukrainy, ob.Afganistanu oraz o.Polski” – czytamy także w komunikacie Straży Granicznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, PAP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY