Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych o spotkaniu Putina i Bidena

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. The Presidential Press and Information Office Wikimedia Commons

- Mamy nadzieję, że kontakt między obydwoma prezydentami nastąpi w najbliższych dniach - poinformował Siergiej Riabkow, wiceminister spraw zagranicznych Rosji.

Wspólne spotkanie Putina z Bidenem

“Nie ma postępu w sprawach dwustronnych, które coraz bardziej wkraczają w fazę ostrego kryzysu” – stwierdził Siergiej Riabkow. Jego zdaniem nie ma także “wzajemnego zrozumienia, jak deeskalować sytuację w Europie”. Te, a także inne czynniki miały być powodem organizacji spotkania Władimira Putina z Joe Bidenem. Data spotkania jednakże nie jest jeszcze wiadoma, gdyż, zdaniem Riabkowa, trudno jest znaleźć wspólny termin w kalendarzu prezydentów.

Kontakt jest bardzo potrzebny, bowiem mamy mnożące się problemy.

Powiedział.

Mimo to, wyraził głęboką nadzieję, że do spotkania obydwu prezydentów dojdzie w najbliższych dniach

Jedyny obszar, w którym jest poprawa naszych relacji, to układ START, w ramach którego zaczyna się normalna praca. Prezydenci jednak muszą dać impuls nam i swoim zespołom, aby posunąć się dalej w innych kwestiach. Sytuacja w Europie jest bardzo niepokojąca.

Zauważył Siergiej Riabkow.

Relacje Rosji ze Stanami Zjednoczonymi

Riabkow przyznał, że USA “przygląda się uważnie, co robi Rosja”. Ma to związek z sytuacja pomiędzy Rosją a Ukrainą, jak również w kontekście kryzysu migracyjnego w Europie. “Traktujemy to spokojnie. W końcu prezydenci to ludzie nadmiernie zajęci ważnymi sprawami, ale z pewnością ich służby odpowiedzialne za grafiki znajdą okienka, a my umówimy się na kontakt” – powiedział.

Dodał również, iż jest potrzebne wysłanie sygnału geopolitycznego, że sytuacja nie jest beznadziejna, a stabilizuje się. Zdaniem zaś Antony’ego Blinkena, sekretarza stanu USA, prezydenci mają do omówienia zwłaszcza sytuację na zachodniej granicy Ukrainy.

Jest prawdopodobne, że prezydenci będą rozmawiać ze sobą bezpośrednio w najbliższej przyszłości.

Powiedział Blinken podczas konferencji prasowej w Sztokholmie.

Jeżeli dojdzie do spotkania Władimira Putina i Joe Bidena, będzie to drugie ich spotkanie. Pierwsze natomiast miało miejsce w Genewie, w czerwcu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY