Zatrzymano uczestnika prowokacji w Kaliszu. Jakie usłyszał zarzuty?

Dodano   4
  Loading
Olszański i Osadowski

Olszański i Osadowski / fot. You Tube/ Spoko DW

Zatrzymano kolejnego uczestnika prowokacji "kamratów" w Kaliszu. Chodzi o marsz, który zorganizowało środowisko Wojciecha Olszańskiego 11 listopada. Mężczyzna jest czwartą osobą, która usłyszała zarzuty i drugą, którą zatrzymano po ówczesnym aresztowaniu Piotra R, Wojciecha O. oraz Marcina O.
  • Zatrzymano kolejnego uczestnika prowokacji “kamratów” w Kaliszu. Chodzi o marsz, który zorganizowało środowisko Wojciecha Olszańskiego 11 listopada.
  • Jak powiedział prokurator, 55-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy nawoływania do nienawiści i przemocy oraz znieważenia grupy ludności na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych w czasie zgromadzenia z okazji Święta Niepodległości. Drugi – nielegalnego posiadania amunicji i broni.
  • Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.
  • Zobacz także: Kontrowersyjny projekt odbudowy Notre Dame. Zostaną zniszczone zabytkowe elementy?

Zatrzymano kolejnego uczestnika prowokacji “kamratów” w Kaliszu. Chodzi o marsz, który zorganizowało środowisko Wojciecha Olszańskiego 11 listopada. Mężczyzna jest czwartą osobą, która usłyszała zarzuty i drugą, którą zatrzymano po ówczesnym aresztowaniu Piotra R, Wojciecha O. oraz Marcina O.

Zatrzymano kolejnego uczestnika prowokacji w Kaliszu

Jak powiedział prokurator, 55-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy nawoływania do nienawiści i przemocy oraz znieważenia grupy ludności na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych w czasie zgromadzenia z okazji Święta Niepodległości. Drugi – nielegalnego posiadania amunicji i broni.

“Podczas przeszukania ujawniono co najmniej 50 sztuk amunicji bocznego zapłonu, jak również broń palną systemu typu mauser” – powiedział prokurator Meler.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prowokacja w Kaliszu

11 listopada, w Kaliszu zorganizowano marsz, którego uczestnicy przemaszerowali na Główny Rynek. Spalili tam tekst statutu kaliskiego – przywileju dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

Trzem organizatorom marszu – Piotrowi R., Wojciechowi O. oraz Marcinowi O. – przedstawiono zarzuty dotyczące publicznego nawoływania do nienawiści i znieważenia grupy ludności z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej oraz publicznego nawoływania do popełniania przestępstw przeciwko takim osobom. Grozi im za to do pięciu lat więzienia. Osoby te od lat szargają publiczny wizerunek polskich patriotów i narodowców.

Sąd Rejonowy w Kaliszu na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Wnioski o tymczasowe aresztowanie prokuratura uzasadniła m.in. obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych i ukrycia się, a nawet ucieczki w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Zdaniem sądu rejonowego „żaden inny środek zapobiegawczy nie jest w stanie zagwarantować prawidłowego toku postępowania karnego w tej sprawie”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Karol
Gość
Karol
2 grudnia 2021 11:05

“Osoby te od lat szargają publiczny wizerunek polskich patriotów i narodowców.”
Mówią wprost jak jest i pod czyją jesteśmy okupacją. I teraz mam pytanie? Nazwa “Media Narodowe” czyli o który naród chodzi? Bo zaczyna mi tu śmierdzieć pejsami.

pawelszewczyk1972@gmail.com
Gość
2 grudnia 2021 11:29

Zwolnic w trybie natychmiastowym

Last edited 1 miesiąc temu by [email protected]
hens
Gość
hens
2 grudnia 2021 16:04

Zwróćcie uwagę, co parch Hernik wam sugeruje – “Osoby te od lat szargają publiczny wizerunek polskich patriotów i narodowców”.

Paląc ” tekst statutu kaliskiego – przywileju dla Żydów” szargają publiczny wizerunek licencjonowanych “polskich patriotów i narodowców” czyli żydów którzy kradną naszą polską tożsamość, co robią przecież od 1944 roku!

Chyba wszyscy pamiętają “polskich patriotów i obrońców prostego człowieka” czyli KOR!

Składający się wyłącznie z parchów, a ci, którzy udawali tam Polaków, czyli np. Macierewicz czy Kaczyńscy to przecież też parchy, vide Kurski czyli Bernstein! Jeden i drugi!

Tak jak KAŁczyńscy, jak Karnowscy, i reszta tej żydłackiej swołoczy!

hens
Gość
hens
2 grudnia 2021 16:18
Reply to  hens

Zastanówmy się na korzeniami tutejszego BODAKOWSKIEGO, który jest autorem tytułu “PROWOKACJA KALISKA”. Czy to członek* tej samej nacji, która używa nazwy POGROM KIELECKI?

Ja nie mam wątpliwości.

POLECAMY