Kukiz domaga się wyjaśnień ws. Mejzy. “Dalsza współpraca z PiS stanie pod znakiem zapytania”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

Paweł Kukiz / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Jeśli wyjaśnienia w sprawie wiceministra mnie nie przekonają, to moja dalsza współpraca z PiS stanie pod znakiem zapytania" - mówi WP Kukiz.
  • Paweł Kukiz domaga się wyjaśnień od Jarosława Kaczyńskiego ws. Łukasza Mejzy i jego niejasnych biznesów, o których donosiła w ostatnich tygodniach Wirtualna Polska.
  • Ważą się losy politycznej kariery Łukasza Mejzy. Szybkie usunięcie Mejzy z rządu nie jest możliwe, bo broni go Partia Republikańska, z której rekomendacji otrzymał stanowisko w rządzie.
  • W jednej z publikacji, portal Wirtualnej Polski opisywał, jak Łukasz Mejza ze swoimi współpracownikami chciał zarabiać na zbiórkach i leczeniu ciężko chorych ludzi przy pomocy niesprawdzonych i niebezpiecznych terapii.
  • Zobacz także: Sejm odrzucił poprawki Senatu. Ustawa o ochronie granicy trafi do prezydenta

Paweł Kukiz domaga się wyjaśnień od Jarosława Kaczyńskiego ws. Łukasza Mejzy i jego niejasnych biznesów, o których donosiła w ostatnich tygodniach Wirtualna Polska.

Kukiz domaga się wyjaśnień ws. Mejzy

“Jeśli wyjaśnienia w sprawie wiceministra mnie nie przekonają, to moja dalsza współpraca z PiS stanie pod znakiem zapytania” – mówi WP Kukiz.

“Rozmawiałem dzisiaj z prezesem Kaczyńskim, poruszyliśmy wiele tematów, m.in. lokalne referenda bezprogowe, ale podniosłem również sprawę posła Łukasza Mejzy” – mówi Wirtualnej Polsce lider Kukiz’15.

“Prezes odpowiedział, że w tym tygodniu minister ma przedstawić pozwy i uzasadnić swoje działanie. Dla mnie to jest trudne do zaakceptowania, również ze względu na długoletnią walkę o zdrowie dziecka. Jeśli te wyjaśnienia mnie nie przekonają, to moja dalsza współpraca z PiS stanie pod znakiem zapytania” – zapowiedział Kukiz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ważą się losy sejmowej większości?

Po publikacjach Wirtualnej Polski ważą się losy politycznej kariery Łukasza Mejzy. Szybkie usunięcie Mejzy z rządu nie jest możliwe, bo broni go Partia Republikańska, z której rekomendacji otrzymał stanowisko w rządzie. Republikanie to satelickie ugrupowanie PiS, którego głównym politycznym celem jest zapewnienie sejmowej większości.

W jednej z publikacji, portal Wirtualnej Polski opisywał, jak Łukasz Mejza ze swoimi współpracownikami chciał zarabiać na zbiórkach i leczeniu ciężko chorych ludzi przy pomocy niesprawdzonych i niebezpiecznych terapii. W innym materiale reporterzy WP przedstawili, jak wspólnicy zarzucają Mejzie oszustwa, w tym fałszowanie dokumentów i ukrywanie utargów. Obecny wiceminister podczas pierwszej fali pandemii handlował także maseczkami bez atestów.

Zresztą we wtorek zarząd województwa lubuskiego skierował do prokuratury zawiadomienie w sprawie jednej z firm Mejzy, Future Wolves. Jak podkreślono w komunikacie, kontrola urzędu wykazała liczne nieprawidłowości.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY