Kryzys na granicy. Żaryn o migrantach: “Niektórzy z nich są po rosyjskich kursach wojskowych”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Imigranci na przejściu granicznym w Kuźnicy

Imigranci na przejściu granicznym w Kuźnicy / Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, poinformował na Twitterze, że niektórzy z przebywających na granicy migrantów są po rosyjskich kursach wojskowych i mogą mieć przeszkolenie bojowe.
  • Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że część z migrantów chcących dostać się do Polski jest po rosyjskich kursach wojskowych.
  • Dodał również, że mogą mieć przeszkolenie bojowe.
  • Swój wpis Żaryn opatrzył zdjęciem afgańskiego mężczyzny, który do Polski przybył na krótko po zakończonym rosyjskich kursie.
  • Zobacz także: Nowe sankcje dla Białorusi? W czwartek zapadnie decyzja.

Rosyjskie kursy wojskowe

Jak podaje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, niektórzy z trafiających do Białorusi migrantów przeszli rosyjskie kursy wojskowe. Dodał również, że mogą mieć przeszkolenie wojskowe. Osoby te udają się na granicę polsko-białoruską, aby następnie nielegalnie dostać się do naszego kraju.

Żaryn napisał również, że przybywający Afgańczycy “od dłuższego czasu mają powiązania z terytorium Rosji”.

Wśród migrantów, którzy ostatnio przybywają na Białoruś w celu dostania się dalej na Zachód, pojawiają się Afgańczycy, którzy od dłuższego czasu mają powiązania z terytorium Rosji

– napisał na Twitterze.

Żaryn zamieścił ponadto zdjęcie Afgańczyka, który do Polski przybył na początku kryzysu migracyjnego, we wrześniu. Już wtedy był po zakończonym kursie wojskowym w Rosji.

Sytuacja na granicy

Straż Graniczna poinformowała, że w niedzielę 28 listopada doszło do prób nielegalnego przekroczenia granicy przez 92 osoby. Funkcjonariusze “wydali 7 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa 33 cudzoziemców siłowo forsowała granicę przy wsparciu białoruskich służb”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY