Nowe sankcje dla Białorusi? W czwartek zapadnie decyzja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aleksandr Łukaszenka

Aleksandr Łukaszenka / Fot. You Tube /ciekawehistorie

Najprawdopodobniej w czwartek zapadnie decyzja odnośnie ewentualnych sankcji, jakie UE może wprowadzić na Białorusi.

Reakcja Unii Europejskiej

Nieoficjalne dane podają, że pakiet sankcji na Białoruś obejmie łącznie ok. 30 osób, a także podmiotów, które zaangażowane są w podtrzymywanie kryzysu migracyjnego. Chodzi tu m.in. o sprowadzania migrantów na Białoruś. Wiadomo ponadto, że kolejny pakiet sankcji ma być jeszcze bardziej rozbudowany, bowiem dotyczyć ma ok. 300 osób i podmiotów.

Nowe kryteria sankcji na Białorusi ministrowie spraw zagranicznych państw UE przyjęli 15 listopada w Brukseli. Wynikają one z kryzysu migracyjnego napędzanego przez reżim Łukaszenki. Ze słów przewodniczącej KE, Ursuli von der Leyen, wynika, że sankcjami będą obłożone zarówno osoby fizyczne, jak i prawne.

Ważne jest, by reżim Łukaszenki zrozumiał, że jego zachowanie ma swoją cenę

– powiedziała Ursula von der Leyen.

Sytuacja na granicy

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest niepokojąca. Codziennie dochodzi do prób zniszczenia zapory przez białoruskich funkcjonariuszy, którzy tym samym chcą umożliwić migrantom przedostanie się na polską część.

Funkcjonariusze białoruscy współdziałają z agresywnymi cudzoziemcami, obrzucając kamieniami czy oślepiając interweniujących Polaków. Niszczą również polskie bariery graniczne

– napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY