Kryzys migracyjny. SG podaje liczbę Białorusinów, którym pomogli

Dodano   2
  Loading
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

"Udzieliliśmy pomocy już 20 tys. Białorusinom, którzy byli represjonowani w swoim kraju" – powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.
  • W poniedziałek w Komendzie Głównej Straży Granicznej obyła się konferencja prasowa.
  • Rzeczniczka SG por. Anna Michalska została zapytana o liczbę obywateli Białorusi, którzy otrzymali pomoc od Polski.
  • Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
  • Zobacz także: Mejza zostanie w rządzie? Adam Bielan ocenia

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej nadal trwa. W poniedziałek w Komendzie Głównej Straży Granicznej obyła się konferencja prasowa, podczas której rzeczniczka SG por. Anna Michalska została zapytana o liczbę obywateli Białorusi, którzy otrzymali pomoc od Polski.

Kryzys migracyjny – pomoc Białorusinom

“Udzieliliśmy pomocy już 20 tys. Białorusinom, którzy byli represjonowani w swoim kraju” – powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

“Od 18 sierpnia ubiegłego roku, czyli od momentu, gdy sytuacja na Białorusi się zaogniła, my jako Polska udzieliliśmy pomocy już 20 tys. Białorusinów, którzy byli represjonowani na Białorusi” – poinformowała por. Anna Michalska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Najwięcej, bo ponad 17 tys. prób zanotowano w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Wprowadzono go na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Kresowiak
Gość
Kresowiak
29 listopada 2021 13:40

W tych 20 tysiącach będzie kilka tysięcy agentów Łukaszenki. Morawicki z tym swoim frajerskim nierządem doprowadzi nas do ruiny. Rudy folksdojcz z PO, dokończy niszczenia. Jeb*ć popis.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
29 listopada 2021 15:58

A to Straż Graniczna ma takie mądre czujniki, które wiedzą czy to jest Białorusi opozycyjny wobec Prezydenta Łukaszenki czy to jest ktoś inny? Przecież oni traktują gazem tych, co naruszają zasieki. To może to inteligentny gaz i inteligentne zasieki, które nie kaleczą Białorusinów, opozycyjnych wobec Prezydenta Łukaszenki?

POLECAMY