Mejza zostanie w rządzie? Adam Bielan ocenia

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Bielan

Adam Bielan / Fot. flickr.com

Adam Bielan wypowiedział się na temat przyszłości Łukasza Mejzy.

Michał Rachoń spytał Bielana o informacje Onetu, iż ze strony internetowej partii Republikanie „zniknęło nazwisko Łukasza Mejzy”, a szef partii „nie wypowiada się na ten temat”. Czy Łukasz Mejza zostanie w rządzie?

“Wypowiadam się. Udzielałem wypowiedzi dziennikarzom. Łukasz Mejza jest naszym członkiem” – odpowiedział Bielan.

Mejza zostanie w rządzie?

Według niego decyzja o tym, czy Mejza pozostanie w rządzie, jest decyzją „jego zwierzchnika, czyli ministra sportu (i turystyki Kamila Bortniczuka) oraz premiera (Mateusza Morawieckiego)”.

“Rozmawiałem z oboma wczoraj. Nie ma decyzji w tej sprawie” – oświadczył Bielan.

Jak zaznaczył, „jeżeli oczywiście komukolwiek zostanie udowodnione złamanie prawa, to natychmiast straci posadę w rządzie, ale w tym przypadku tak nie jest”.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Pozycja Partii Republikańskiej w koalicji

Polityka pytano również, „jak wygląda w tej chwili sytuacja koalicyjna w obozie Zjednoczonej Prawicy, i jak wygląda pozycja w tym obozie Partii Republikańskiej”.

“Mamy podpisaną umowę koalicyjną 1 października. Większość zapisów tej mowy została zrealizowana bądź jest w tej chwili w trakcie realizacji i już niedługo zostanie powołany nowy wiceminister rolnictwa pochodzący z naszej partii. Więc ta współpraca wygląda dobrze” – powiedział.

“Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w głosowaniach sejmowych, myślę, że to też udowodnimy” – zapewnił.

Stabilność większości parlamentarnej

Polityka dopytywano, „czy w takim razie nie ma problemów ze stabilnością większości parlamentarnej” np. w sprawie projektu ustawy zezwalającej pracodawcom na kontrolę, czy pracownicy są zaszczepieni przeciw Covid-19.

“Ta ustawa wzbudziła pewne kontrowersje w naszym klubie, ale te podziały biegły w poprzek podziałów partyjnych. Trudno mi powiedzieć, czy rząd zdecyduje się, żeby ta ustawa weszła pod obrady najbliższego posiedzenia Sejmu” – powiedział.

“To jest decyzja pani marszałek (Elżbiety Witek)” – zapewnił.

Bielan dodał, że większość koalicyjna w ZP „jest niezagrożona i objawia się w głosowaniach”.

“Jeżeli prześledzimy wszystkie ważne, a też kontrowersyjne głosowania, które miały miejsce na ostatnim posiedzeniu Sejmu, to rząd wygrywał te głosowania większością 20-30 głosów. Więc ta większość jest stabilna, mimo odejścia Jarosława Gowina i kilku jego współpracowników w sierpniu tego roku z klubu” – oświadczył prezes Partii Republikańskiej.

Firma Łukasza Mejzy

Wirtualna Polska napisała w środę, że Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona. Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, w tym dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak tak w Polsce, jak i na całym świecie uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne.

Według wp.pl, interes Mejzy nie wypalił; zostało wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Polityk zapowiedział, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych i że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY