Matka Boża niesamowitą wspomożycielką strapionych

Dodano   0
  Loading
Różaniec

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

Historia naszego kraju i narodu jest dość mocno zakorzeniona w wierze katolickiej. Nie da się ukryć, że polski katolicyzm opiera się w dużej mierze na kulcie Matki Bożej. Oddawanie czci Maryi występuje w naszym kraju najprawdopodobniej już od średniowiecza. Dowodem na to może być przede wszystkim najstarszy zachowany wraz z melodią polski tekst poetycki „Bogurodzica”.

Dla każdej osoby wierzącej Maryja – Matka Boga jest osobą szczególną. To Jej wstawiennictwa prosimy w licznych życiowych zdarzeniach. Matka Boża uchodzi za niesamowitą wspomożycielkę strapionych, uzdrowicielkę oraz pośredniczkę. Mając na uwadze to, jak ważną postacią jest Matka Boża, Wydawnictwa 3DOM opublikowało książkę opowiadająca o cudownych interwencjach Bożej Rodzicielki. Czas wydania tej pozycji również nie jest przypadkowy, każdy wierny może odpowiednio przygotować się na godne uczczenie maryjnych uroczystości w październiku.

Zobacz także: Warszawa przygotowuje się do świąt…zimowych? Dziwne malowania wagonów

Dzieło „Za przyczyną Maryi II” autorstwa Ojca Teodora Jakuba Naleśniaka, zawiera historie opisujące pomoc, jakiej Matka Boża udzieliła Swoim dzieciom. Opowieści zaczerpnięto z wydawanego niegdyś miesięcznika „Róża Duchowna”. Poza interwencjami Najświętszej Maryi Panny, książka opisuje również kary, jakie zostały wymierzone względem tych, którzy dopuścili się ubliżania Matce Boskiej. Kary grzeszników zawsze wymierzane były w taki sposób, by wiedzieli oni, za co sobie na nie zasłużyli – było to więc niezwykle umoralniające i ułatwiające powrót na właściwą drogę prowadzącą do Boga. Dzieło Ojca Teodora Jakuba Naleśniaka pokazuje, że miłość Matki Bożej do Swoich dzieci jest nieograniczona i uwidacznia się ona głównie poprzez Opiekę, którą nad nimi sprawuje.

Przytoczona wyżej książka w niezwykły sposób wspomoże nas w zrozumieniu darów i łask, jakie otrzymujemy za pośrednictwem Maryi, oraz zachęci do jeszcze większej gorliwości w odmawianiu Modlitwy Różańcowej.

Książka jest już dostępna w sprzedaży w księgarni internetowej 3DOM.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY