Warszawa przygotowuje się do świąt…zimowych? Dziwne malowania wagonów

Dodano   8
  Loading
Trzaskowski przygotowuje Warszawę do świat

Warszawskie metro w zimowych barwach / Fot. Twitter

Wraz z pierwszą Niedzielą Adwentu nadchodzi okres, gdzie większość Polaków planuje już świąteczne zakupy na wigilijną kolację i święta Bożego Narodzenia. W marketach pojawiają się ozdoby oraz produkty świąteczne. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski postanowił, że wagony metra M1 i M2 zostaną pomalowane w świąteczne barwy. Czy, na pewno tak jest?

W materiale wideo pokazującym od kulis malowanie wagonów warszawskiego metra, można zobaczyć jak pracownicy naklejają różne obrazki. Jednakże kolorystyka oraz ich charakter daleko odbiega od nawet komercyjnych standardów celebracji świąt Bożego Narodzenia. Trudno odszukać na dość krótkim nagraniu elementów, które jasno wskazywałyby jakie święto będzie celebrować miasto stołeczne.

Zaprezentowany wagon został przyozdobiony w bardzo neutralne barwy kojarzące się bardziej z fabryką czekolady Willy Wonka, oraz innymi tego typu obrazkami. Zamiast grafiki z widoczną przyozdobioną w światełka i bombki choinką, widzimy zwykłe drzewko choinkowe. W innym miejscu zamiast gwiazdek betlejemskich widzimy, postacie z nartami śnieżnymi.

To on! Świąteczny pociąg metra w przygotowaniu! Jak co roku na tory M1 i M2 wyjadą udekorowane wagony Będzie kolorowo, pozytywnie i świątecznie, sami zobaczcie!

– pochwalił się na Twitterze, Rafał Trzaskowski
To on! Świąteczny pociąg metra w przygotowaniu!Choinka Jak co roku na tory M1 i M2 wyjadą udekorowane wagonyLekko uśmiechnięta buźka Będzie kolorowo, pozytywnie i świątecznie, sami zobaczcie!

Internauci nie mogą wyjść z “podziwu”

Na reakcje internautów, nie trzeba było wiele czekać. W komentarzach użytkownicy zaciekle dopytują się prezydenta Warszawy, jakie święta prezentują barwy pociągu. Pojawia się wiele wpisów, które mówią wprost, ze Trzaskowski pomalować wagony w kolorach święta zimowego, pomijając przy tym Boże Narodzenie.

To raczej udekorowanie zimowe a nie świąteczne. Świąteczne to Święty Mikołaj. Pan Jezusek i jego matka Maryja. Szopka, trzej królowie, zwierzęta. A nie jakieś gwiazdki, ośnieżone choiny i sporty zimowe. Także Rafałku bezbożniku nie wycieraj sobie ust świętami

– napisał jeden z internautów, komentując dziwne malowanie pociągu warszawskiego metra.

Myślałem, że to reklamówka manufaktury cukierków i wyjazdów do kurortów alpejskich bo świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia nie ma w tej dekoracji za grosz

– czytamy w innym komentarzu.

I choć włodarz Warszawy przedstawił urywek malowania pociągu metra, to już teraz nachodzą obawy jak będzie on wyglądał w ostatecznej wersji. Może, Trzaskowski zaskoczy swoich mieszkańców i zaprezentuje wagony bardziej odpowiadające świątecznemu klimatowi, nawet ze strony komercyjnej “twarzy” świąt Bożego Narodzenia.

medianarodowe.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
żydówka Arens - TW Justyna z SB
Gość
żydówka Arens - TW Justyna z SB
27 listopada 2021 19:53

A czego się Polacy spodziewaliście po moim synu wychowanym w żydokomunistycznej rodzinie?
Nie na darmo od małego uczyłam go nienawiści do polskich Katolików!

Last edited 1 miesiąc temu by żydówka Arens - TW Justyna z SB
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
27 listopada 2021 20:19

Czerwony, niebieski, biały to barwy Rosji i Serbii. To widocznie Warszawa będzie przyłączona do Rosji:) Hihi

Edna
Gość
Edna
28 listopada 2021 08:36

Juz od 45 roku jest

Szambolano Don Fekalio
Gość
Szambolano Don Fekalio
27 listopada 2021 21:33

Nawet słowo Święta temu zwężaczowi ulic, paleciarzowi z Czajki nie przejdzie przez koszerne usta. Czy wrócił już z kongresu usa?

dzialacz PO
Gość
dzialacz PO
27 listopada 2021 22:21

brawo Rafal Polska dla zydow,pedalo,lesbij muzulmanow prawoslawnych,luteran, anie tylko dla katotalibow od zyda Brauna.

bogdan duda
Gość
bogdan duda
28 listopada 2021 07:57

gliński z pełnym workiem mamony , dla swojego kolegi partyjnego złodzieja trzaskowskiego , za sztukę nowoczesną , w drodze .

WieN
Gość
WieN
28 listopada 2021 11:39

Cieszcie się, że nie wymalowali “Nur fur Juden und Deutsche”

hens
Gość
hens
28 listopada 2021 13:54

“A jakie to święta, bo nic nie widać po obrazkach?”

Rozumiem, że to głupkowate pytanie Zawisza postawił z “ostrożności procesowej”, czyli z tchórzostwa, żeby go nie posadzili jak OLSZAŃSKIEGO.

Te “święta” to Święto Świateł czyli nasza ukochana CHANUKA, którą MSWiA Kamińskiego i żydoPiSu hucznie świętuje – tinyurl.com/44jysztu.

W tym roku koszty poniosą debilne warszawskie goje!

POLECAMY