Kościół a judaizm. Różne aspekty sprawy

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Wydawnictwo 3DOM ma zaszczyt poinformować szanownych Czytelników o przedsprzedaży wyjątkowej książki "Macie diabła za ojca" autorstwa Curzio Nitoglii. Ta niezwykła pozycja odważnie opowiada o kwestiach, o których przeważnie się milczy. W sposób przystępny, a jednocześnie bezlitośnie szczery i obnażający przedstawia faktyczny stan relacji pomiędzy judaizmem, a Świętym Kościołem Katolickim.

Curzio Nitoglia w poszukiwaniu prawdy wypuścił się na wyjątkowo głębokie i niebezpieczne wody. Relacje Kościoła i judaizmu zostały bowiem zreformowane i w drastyczny sposób zmienione przez Sobór Watykański II. Nitoglia odważył się wyjść poza narzucone schematy, przywołując rzeczywistość taką, jaką była od stuleci. Autor nie boi się podkreślać oczywistych twierdzeń, które we współczesnym świecie budzą zgrozę politycznie poprawnego społeczeństwa. Wielokrotnie podkreśla, iż żydowski naród przestał być narodem wybranym w chwili, gdy odrzucił naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Żydzi nie uznali Mesjasza, jednocześnie zwracając się przeciwko Niemu – w jedynym możliwym kierunku, a zatem w stronę szatana.

Zobacz także: Warszawa przygotowuje się do świąt…zimowych? Dziwne malowania wagonów

Wskazując na dzieje potomstwa Abrahama, Nitoglia podkreśla, że to Kościół Katolicki jest umiłowanym przez Boga Izaakiem. Dzieje Izmaela stanowią z kolei alegorię historii żydów, którzy odrzucili Chrystusa. Izmael bowiem, choć pierworodny, swoim zachowaniem nie spodobał się Panu. Tak samo naród wybrany spośród wszystkich na ziemi sprzeniewierzył się swojemu powołaniu, łamiąc przymierze i posyłając samego Zbawiciela na śmierć. Wszystko to, choć zdaje się być oczywiste w pryzmacie Objawienia oraz nauki Kościoła, stanowi obecnie wiedzę wyklętą i przemilczaną. Jednym z celów, jakie ustanowił sobie Autor książki, jest ponowne nakreślenie prawdy i ukazanie jej Czytelnikom.

Curzio Nitoglia maluje na kartach “Macie diabła za ojca” obraz stosunku Kościoła względem judaizmu bez posoborowych zniekształceń i deformacji. Wyjaśnia po kolei kwestie teologiczne, nie poprzestając jednak jedynie na nich. Książka zawiera pełen przekrój tych gorzkich relacji, przeprowadzając Czytelników przez kwestie polityczne, ekonomiczne aż po etniczne. Autor nieustannie bazuje zarówno na Piśmie Świętym, jak i tradycyjnym Magisterium Kościoła, które przez długie stulecia nie bało się trudnej, niepoprawnej politycznie prawdy, dotyczącej stosunków z talmudycznymi żydami. Czas, aby przywrócić światu tę prawdę.

Z prawdziwą dumą przedstawiamy Szanownym Czytelnikom możliwość zakupu tej odważnej i nieustępliwej pozycji w przedsprzedaży. Korzystając z niej, każdy zamawiający otrzyma atrakcyjny prezent w postaci kubka gratis.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY