Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy o ewentualnej wojnie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rada Bezpieczeństwa Ukrainy

zdjęcie ilustracyjne / fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA

- Czy będzie wojna? Na dziś to pytanie pozostaje otwarte i powinniśmy być do tego przygotowani i przygotowywaliśmy się dosyć długo. Nie było to dla nas nieoczekiwane - powiedział Ołeksij Daniłow Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Konflikt Ukrainy z Rosją

Ołeksij Daniłow w czwartkowy wieczór był gościem telewizji 1+1. Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy przyznał, że jego państwo jest gotowe do podjęcia obrony. Na pytanie, czy będzie wojna, odpowiedział, że jest to pytanie otwarte i że Ukraina musi być przygotowana. Jednocześnie zaznaczył, że nie było to dla niej nieoczekiwane. Przyznał ponadto, że nie ma “żadnych wątpliwości, że Putin nie zdejmuje z agendy dziennej kwestii zniszczenia” Ukrainy.

Odniósł się także do wcześniejszej wypowiedzi naczelnika głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy, Kyryła Budanowa. Stwierdził on na łamach portalu Military Times, iż przygotowywany jest kilkukierunkowy atak na Ukrainę przez Rosję, który odbędzie się z początkiem przyszłego roku. Daniłow zaprzecza tym twierdzeniom mówiąc, że jego zdaniem obecnie nie ma tego zagrożenia.

Rozmowy Władimira Putina z Joe Bidenem

Zdaniem Daniłowa, “najchętniej w tym roku” Putin chciałby omówić sytuację pomiędzy Rosją a Ukrainą z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenem. Według szefa rady, Putin chce “uzgodnić, że będzie tu rządzić”.

I teraz ta histeria, podsycana przez Rosję, to przemieszczanie do przodu i do tyłu wszystkich wojsk (…) to wszystko jest w kontekście tego, że powinni się dogadać.

Zauważył Ołeksij Daniłow.

Dodał także, że ciężko jest przewidzieć ewentualne rozwiązania wynikające z rozmów z Bidenem. “Co będzie, jeśli się nie dogadają? Jakie będą działania Putina – trudno powiedzieć, bo bardzo ciężko dojrzeć, co (jest) w jego głowie” – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY