PILNE! Blokada konta Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przez PayPal. Będzie proces?

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. Nicole Wójcik/ Wikimedia Commons

PayPal zablokowało konto Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Robert Bąkiewicz zwrócił się do Polaków z zagranicy: "niemożliwe są żadne płatności. Zamrożono nam także środki".
  • PayPal, firma oferująca przekazywanie pieniędzy za pośrednictwem internetu, zablokowała konto Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. O sytuacji poinformował prezes stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz.
  • – Niemożliwe są żadne płatności. Zamrożono nam także środki – napisał na Twitterze.
  • Za stowarzyszeniem wstawił się poseł Janusz Kowalski. Napisał, że zwróci się do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów “o wszczęcie z urzędu pilnej kontroli PayPal w sprawie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości”.
  • Zobacz także: [PILNE] Blokada konta Marsz Niepodległości przez PayPal. Bąkiewicz komentuje.

PayPal blokuje konto

O blokadzie konta stowarzyszenia poinformował prezes, Robert Bąkiewicz. – Tak wygląda walka korporacji międzynarodowych z polskim patriotyzmem. Wszystko oczywiście w imię “postępu” i “tolerancji” – napisał na Twitterze.

Do wszystkich Polaków z zagranicy, którzy w ostatnich dniach chcieli wesprzeć darowizną #MarszNiepodległości, a mieli z tym problem w usłudze @PayPal: PayPal zablokował konto @StowMarszN i niemożliwe są żadne płatności. Zamrożono nam także środki.

Napisał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Uzasadnienie bez uzasadnienia

Bąkiewicz zamieścił również zdjęcie uzasadnienia, jakie otrzymał od firmy PayPal w sprawie zablokowania konta. “Przegląd operacji na Twoim koncie wykazał, że naruszasz przyjęte przez PayPal Zasady dopuszczalnego użytkowania. W związku z tym na Twoje konto zostały nałożone trwałe ograniczenia i nie będziesz mieć możliwości prowadzenia dalszej działalności za pośrednictwem PayPal” – czytamy w uzasadnieniu. Jako oficjalny powód blokady podano “niedozwolone operacje”.

“Niedozwolone operacje” to przyjmowanie darowizn od naszych sympatyków.

Odpowiedział Bąkiewicz.

Reakcja byłego wiceministra Ministerstwa Aktywów Państwowych

Sytuację skomentował na Twitterze Janusz Kowalski, były wiceminister Ministerstwa Aktywów Państwowych. “Zwrócę się do Prezesa @UOKiKgovPL o wszczęcie z urzędu pilnej kontroli @PayPal w sprawie @StowMarszN” – napisał. “Jeżeli jakakolwiek zagraniczna firma chce działać na terenie Polski nie ma prawa blokować konta innemu działającemu zgodnie z prawem polskiemu podmiotowi” – dodał także.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY