Papież Franciszek przewiezie migrantów z Cypru do Włoch

Dodano   6
  Loading
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. Youtube

Papież Franciszek chce pomóc migrantom ulokowanych na Cyprze. Rozmowy w sprawie przewiezienia do Włoch trwają. Watykan uzgadnia warunki transportu.

Transport migrantów z Grecji

Papież 2 grudnia ma przylecieć do Nikozji z delegacją samolotem Airbus 320. Zmienił się plan lotu i ominie Grecję, co może sugerować, że ewentualny transfer migrantów z Cypru do Rzymu będzie bez Papieża na pokładzie. To już drugi raz, kiedy Papież zabrałby migrantów. W 2016 roku na pokład samolotu zabrał 12 syryjskich muzułmanów, wracając z wyspy Lesbos.

Władze cypryjskie apelują do UE o pomoc w transporcie migrantów, którym nie udzielono azylu, do krajów ich pochodzenia. Władze cypryjskie twierdzą, że tylko w ciągu pierwszych 10 miesięcy bieżącego roku liczba przybyłych migrantów wzrosła o 38 proc. w porównaniu z całym rokiem 2020.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Z 10.868 nowoprzybyłych osób, 9.270 nielegalnie przekroczyło strefę buforową kontrolowaną przez ONZ z Tureckiej Republiki Cypru Północnego, gdzie 99 proc. mieszkańców wyznaje islam. Obozy w Nikozji są przeludnione dwukrotnie od zakładanych ilości, mogących pomieścić migrantów.

Nie ma jeszcze żadnych szczegółów dotyczących liczby migrantów, którzy opuszczą wyspę, ani logistyki ich podróży, ponieważ papież zaraz po swojej wizycie na Cyprze uda się do Grecji,

– mówił rzecznik Marios Pelekanos.

Watykan dokonuje obecnie uzgodnień z władzami cypryjskimi w kwestii przewiezienia migrantów z Cypru do Włoch

– powiedział agencji Associated Press rzecznik rządu w Nikozji.

gosc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
54sarian
Gość
54sarian
26 listopada 2021 17:48

O Jazydkach sprzedawanych na targach w Syrii nie wspomnie ten mason.

Grzegorz
Gość
Grzegorz
26 listopada 2021 18:08

Nielegalnych migrantów chce przewieźć do Włoch, a Włosi na to pozwolą? Tam też prawo nie ma żadnego znaczenia w konfrontacji z obłędną ideologią?

Smutne, że wielu hierarchów najwyraźniej uległo lewicowej ideologii, zapominając o podstawach swojej wiary. Bardzo smutne, że coraz częściej również Papież sprawia wrażenie, jakby stracił wiarę.

Warszawiak
Gość
Warszawiak
26 listopada 2021 19:15
Reply to  Grzegorz

Od bardzo dawna sprawia takie wrażenie, wazelina do dewiantów, islamistów, żydów i innego lewactwa. Jednocześnie Franek chce likwidacji tradycyjnej Mszy Św. Tragedia

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
26 listopada 2021 23:23

Teraz katolicki papież chce muzułmanów do Włoch,by odciążyć prawosławny Cypr. A ja popieram ateistycznego Prezydenta Łukaszenkę, który poparł prawosławnych Serbów a walki z bandą NATO, wykorzystuje muzułmańskich migrantów. A udający polskich Narodowców (Bąkiewicz, Bosak itd.) wspierają Niemcy. Dziwnie świat się odwrócił.

54sarian
Gość
54sarian
27 listopada 2021 11:53

Dobra matka pierwsze swoje dzieci karmi nim podzieli się z innymi.

Leszek
Gość
Leszek
27 listopada 2021 14:54

niech sobie ich zakwateruje w Watykanie

POLECAMY