Papież Franciszek przewiezie migrantów z Cypru do Włoch

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. Youtube

Papież Franciszek chce pomóc migrantom ulokowanych na Cyprze. Rozmowy w sprawie przewiezienia do Włoch trwają. Watykan uzgadnia warunki transportu.

Transport migrantów z Grecji

Papież 2 grudnia ma przylecieć do Nikozji z delegacją samolotem Airbus 320. Zmienił się plan lotu i ominie Grecję, co może sugerować, że ewentualny transfer migrantów z Cypru do Rzymu będzie bez Papieża na pokładzie. To już drugi raz, kiedy Papież zabrałby migrantów. W 2016 roku na pokład samolotu zabrał 12 syryjskich muzułmanów, wracając z wyspy Lesbos.

Władze cypryjskie apelują do UE o pomoc w transporcie migrantów, którym nie udzielono azylu, do krajów ich pochodzenia. Władze cypryjskie twierdzą, że tylko w ciągu pierwszych 10 miesięcy bieżącego roku liczba przybyłych migrantów wzrosła o 38 proc. w porównaniu z całym rokiem 2020.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Z 10.868 nowoprzybyłych osób, 9.270 nielegalnie przekroczyło strefę buforową kontrolowaną przez ONZ z Tureckiej Republiki Cypru Północnego, gdzie 99 proc. mieszkańców wyznaje islam. Obozy w Nikozji są przeludnione dwukrotnie od zakładanych ilości, mogących pomieścić migrantów.

Nie ma jeszcze żadnych szczegółów dotyczących liczby migrantów, którzy opuszczą wyspę, ani logistyki ich podróży, ponieważ papież zaraz po swojej wizycie na Cyprze uda się do Grecji,

– mówił rzecznik Marios Pelekanos.

Watykan dokonuje obecnie uzgodnień z władzami cypryjskimi w kwestii przewiezienia migrantów z Cypru do Włoch

– powiedział agencji Associated Press rzecznik rządu w Nikozji.

gosc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY