Najnowsze dane Straży Granicznej. Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy

Dodano   0
  Loading
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter/ Straż Graniczna

Ostatniej doby zanotowano 217 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w piątek Straż Graniczna.
  • Ostatniej doby zanotowano 217 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w piątek Straż Graniczna.
  • Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy.
  • Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne.
  • Zobacz także: Nowy lek na COVID-19. “Zmniejsza śmiertelność o 70 proc.”

Na Twitterze zaprezentowano najnowsze dane Straży Granicznej. Ostatniej doby zanotowano 217 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w piątek Straż Graniczna. 12 cudzoziemcom wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju – dodała SG.

Najnowsze dane Straży Granicznej

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY