Nowy lek na COVID-19. “Zmniejsza śmiertelność o 70 proc.”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN

Nowy lek zmniejsza śmiertelność pacjentów w ciężkim stanie z powodu infekcji COVID-19 nawet o 70 proc.
  • Preparat MesenCure izraelskiej firmy Bonus BioGroup zmniejsza śmiertelność pacjentów w ciężkim stanie z powodu infekcji COVID-19.
  • MesenCure skrócił też okres hospitalizacji z 17,2 dni do 9,4, jak pokazują opublikowane dane. 
  • MesenCure jest terapią polegającą na wstrzyknięciu choremu żywych komórek przemieszczających się w krwiobiegu do czasu dotarcia do płuc objętych stanem zapalnym. 
  • Zobacz także: Ekspert o szczycie fali zakażeń COVID-19. Kiedy on przypadnie?

W Izraelu zaprezentowano nowy lek na COVID-19. Preparat MesenCure firmy Bonus BioGroup zmniejsza śmiertelność pacjentów w ciężkim stanie z powodu infekcji COVID-19 nawet o 70 proc., jak pokazała druga faza testów klinicznych – poinformował dziennik „The Jerusalem Post”.

Nowy lek na COVID-19

Biotechnologiczna firma Bonus BioGroup opublikowała nowe dane pokazujące, że 30-dniowy wskaźnik przeżycia 50 chorych na Covid-19 z saturacją tlenową na poziomie 93 proc. i niższą oraz rozlanym zapaleniem płuc, którzy otrzymali do trzech dawek leku MesenCure wyniósł 94 proc.

Porównując 30 pacjentów, na których testowano nowy preparat, z 60 pacjentami w podobnym stanie, ale należących do grupy kontrolnej, na której nie wykonuje się żadnych eksperymentów, można zauważyć, że jedynie 6,7 proc. chorych leczonych za pomocą MesenCure zmarło z powodu COVID-19 lub jego powikłań. Zarazem odnotowano zgony 23,3 proc. pacjentów z grupy kontrolnej.

MesenCure skrócił też okres hospitalizacji z 17,2 dni do 9,4, jak pokazują opublikowane dane.

“Wyniki są lepsze, niż się spodziewaliśmy” – powiedział dyrektor generalny Bonus BioGroup, dr Shai Meretzki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Na czym polega terapia?

MesenCure jest terapią polegającą na wstrzyknięciu choremu żywych komórek przemieszczających się w krwiobiegu do czasu dotarcia do płuc objętych stanem zapalnym. Komórki zawarte w preparacie wydzielają czynniki przeciwzapalne i regeneracyjne, tłumiąc burzę cytokinową i ograniczając dalszy rozwój procesu zapalnego. Po złagodzeniu stanu zapalnego i usunięciu nadmiaru płynu z płuc niewydolność oddechowa ustępuje.

Badania leku przeprowadzono na 50 pacjentach w wieku 41–77 lat przebywających w ośrodkach Rambam Health Care Campus, Kaplan Medical Center i Baruch Padeh Medical Center. Większość miała choroby towarzyszące jak cukrzyca, otyłość lub nadciśnienie tętnicze – wyjaśnił kierownik ds. badań w Bonus BioGroup dr Tomer Bronshtein.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY