Artykuł “Wyborczej” wykorzystany przez białoruską propagandę

Dodano   3
  Loading
Siedziba Agory S.A. i "Gazety Wyborczej"

Siedziba Agory S.A. i "Gazety Wyborczej" / Wikimedia Commons

Na portalu wyborcza.pl, należącym do "Gazety Wyborczej", pojawił się artykuł autorstwa Danuty Kuroń zatytułowany: "Gdzie są ludzie, którzy jeszcze niedawno wzywali pomocy? Czy udało się im przeżyć?".
  • Na portalu wyborcza.pl, należącym do “Gazety Wyborczej”, pojawił się artykuł autorstwa Danuty Kuroń zatytułowany: “Gdzie są ludzie, którzy jeszcze niedawno wzywali pomocy? Czy udało się im przeżyć?”.
  • W tekście zasugerowano niehumanitarne działania funkcjonariuszom Straży Leśnej, którzy zostali oddelegowani do pomocy polskim służbom mundurowym.
  • W tekście w serwie wyborcza.pl możemy przeczytać m.in.: “Ciała zmarłych z wycieńczenia i wyziębienia kobiet, mężczyzn i dzieci ktoś bliski władzy musi odnaleźć i po cichu, bez świadków, “uprzątnąć”.
  • Zobacz także: Prezes Legii przeprasza kibiców. “Sytuacja wymaga zdecydowanych działań”

“Wyborcza” w skandalicznym tekście zasugerowała niehumanitarne działania Straży Leśnej. Artykuł “Wyborczej” został wykorzystany przez białoruską propagandę.

Na portalu wyborcza.pl, należącym do “Gazety Wyborczej”, pojawił się artykuł autorstwa Danuty Kuroń zatytułowany: “Gdzie są ludzie, którzy jeszcze niedawno wzywali pomocy? Czy udało się im przeżyć?”.

Skandaliczny artykuł “Wyborczej”

W tekście zasugerowano niehumanitarne działania funkcjonariuszom Straży Leśnej, których oddelegowano do pomocy polskim służbom mundurowym – Straży Granicznej, Polskiej Policji, Wojsku Polskiemu oraz Wojskom Obrony Terytorialnej – w pasie przygranicznym z Białorusią. Akcja ma związek z zabezpieczeniem wschodniej granicy państwowej RP, która jest również flanką Unii Europejskiej i NATO. Tereny województw podlaskiego i lubelskiego graniczące z Białorusią są bowiem w dużym stopniu zalesione.

W tekście w serwie wyborcza.pl możemy przeczytać m.in.: “Ciała zmarłych z wycieńczenia i wyziębienia kobiet, mężczyzn i dzieci ktoś bliski władzy musi odnaleźć i po cichu, bez świadków, “uprzątnąć”. I to może być prawdziwy powód mobilizacji Straży Leśnej przy granicy polsko-białoruskiej. Rządzący państwami politycy nie tylko nie potrafią zmierzyć się z wielkimi problemami, przed którymi stoi ludzkość, ale dodatkowo generują konflikty. Ofiarą tych konfliktów jest zawsze ludność cywilna”

Białoruska propaganda

Artykuł Doroty Kuroń szybko zauważono na Białorusi. Nad tekstem “Wyborczej” pochyliła się Białoruska Państwowa Agencja Prasowa Belta.

Wypowiedź Kuroń cytowano także w białoruskiej telewizji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Na skandaliczne słowa odpowiedziały Lasy Państwowe za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. “Zawsze polscy leśnicy bronili Ojczyzny, poświęcali dla niej życie. Od zawsze stoją na straży polskiej natury. Mamy honor i dumę, a nasz mundur to świętość. Nie ubrudzi go “Gazeta Wyborcza, która tą publikacją zapisze się w historii hańby dziennikarstwa” – napisano.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
26 listopada 2021 13:43

W telewizji białoruskiej pokazywali też wystąpienie Pani Posłanki Klaudii Jachiry. To mnie przekonuje, by głosować w następnych wyborach na Panią Posłankę. Z tym, że nie wiem, czy się zdecyduję, bo bym tym samym poparł całą Koalicję Obywatelską Tuska a poza tym ta kpina z Roty mi się nie podobała.

54sarian
Gość
54sarian
26 listopada 2021 18:04

Zgodnie z głoszonym wszem wobec programem totalnej opozycji dla Polski i świata odnowy,SPÓŁKA WARcHOŁOWNIA Lumpart,Tfusk i PObudka to związek partnerski, wręcz GENDER GOWINOWY,P0 budka w nim latryną.

Wiesław Pilch
Gość
Wiesław Pilch
26 listopada 2021 19:49

Polski bronimy po TRUPACH najeźdźców! WSZELKICH! Tak było, jest i będzie!

POLECAMY