- Rada Medyczna zaleciła w ostatnim stanowisku m.in. ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej.
- Doradcy premiera zalecają też przestrzeganie zasad sanitarnych – dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek w miejscach wyznaczonych przepisami.
- Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. Jej przewodniczącym jest główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban.
- Zobacz także: Migranci zatrzymani przy granicy z Niemcami
Rada Medyczna zaleca nowe obostrzenia sanitarne. Lekarze ostatnim stanowisku postulują m.in. ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej, zwłaszcza w powiatach, gdzie liczba hospitalizacji przekracza 9 na 100 tys. mieszkańców.
Rada Medyczna zaleca nowe obostrzenia
W swoim stanowisku doradcy premiera rekomendują jak najszersze szczepienie osób do tej pory niezaszczepionych oraz przyjęcie trzeciej dawki przez osoby uprawnione. Rada zaleca też przestrzeganie zasad sanitarnych – dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek w miejscach wyznaczonych przepisami.
Eksperci Rady zalecili ponadto egzekwowanie przez odpowiednie służby wprowadzonych ograniczeń i przepisów, w tym niewpuszczanie i nieobsługiwanie osób świadomie je łamiących.
Stanowisko, którego treść teraz poznajemy, wydano 22 listopada br. Zalecenia – jak w nim wskazano – mają na celu ochronę życia osób niezaszczepionych i zdrowia pozostałych oraz uniknięcie paraliżu gospodarki i życia społecznego.
Zalecono też: ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej, zwłaszcza w powiatach, w których liczba hospitalizacji przekracza 9 na 100 tys. mieszkańców.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. Jej przewodniczącym jest główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban. W skład wchodzi również piętnastu ekspertów medycznych głównie z dziedzin epidemiologii, wirusologii, zdrowia publicznego. Analizuje i ocenia bieżącą sytuację w kraju, proponuje działania i opiniuje niektóre akty prawne.
Przypomnijmy: w środę 24 listopada poinformowano o 28 380 nowych przypadkach koronawirusa. Z powodu COVID-19 minionej doby zmarło 460 osób.
gazeta.pl