Rada Medyczna zaleca nowe obostrzenia. Znamy treść rekomendacji

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rada Medyczna

Andrzej Horban / fot. flickr.com

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego.
  • Rada Medyczna zaleciła w ostatnim stanowisku m.in. ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej.
  • Doradcy premiera zalecają też przestrzeganie zasad sanitarnych – dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek w miejscach wyznaczonych przepisami.
  • Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. Jej przewodniczącym jest główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban.
  • Zobacz także: Migranci zatrzymani przy granicy z Niemcami

Rada Medyczna zaleca nowe obostrzenia sanitarne. Lekarze ostatnim stanowisku postulują m.in. ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej, zwłaszcza w powiatach, gdzie liczba hospitalizacji przekracza 9 na 100 tys. mieszkańców.

Rada Medyczna zaleca nowe obostrzenia

W swoim stanowisku doradcy premiera rekomendują jak najszersze szczepienie osób do tej pory niezaszczepionych oraz przyjęcie trzeciej dawki przez osoby uprawnione. Rada zaleca też przestrzeganie zasad sanitarnych – dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek w miejscach wyznaczonych przepisami.

Eksperci Rady zalecili ponadto egzekwowanie przez odpowiednie służby wprowadzonych ograniczeń i przepisów, w tym niewpuszczanie i nieobsługiwanie osób świadomie je łamiących.

Stanowisko, którego treść teraz poznajemy, wydano 22 listopada br. Zalecenia – jak w nim wskazano – mają na celu ochronę życia osób niezaszczepionych i zdrowia pozostałych oraz uniknięcie paraliżu gospodarki i życia społecznego.

Zalecono też: ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej, zwłaszcza w powiatach, w których liczba hospitalizacji przekracza 9 na 100 tys. mieszkańców.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. Jej przewodniczącym jest główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban. W skład wchodzi również piętnastu ekspertów medycznych głównie z dziedzin epidemiologii, wirusologii, zdrowia publicznego. Analizuje i ocenia bieżącą sytuację w kraju, proponuje działania i opiniuje niektóre akty prawne. 

Przypomnijmy: w środę 24 listopada poinformowano o 28 380 nowych przypadkach koronawirusa. Z powodu COVID-19 minionej doby zmarło 460 osób.

gazeta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY