Migranci zatrzymani przy granicy z Niemcami

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. Twitter

Nielegalni migranci zatrzymani przy granicy z Niemcami. Funkcjonariusze zatrzymali 13 cudzoziemców na torach kolejowych.

Nielegalni migranci zatrzymani przy granicy z Niemcami. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 13 cudzoziemców – obywateli Iraku i Iranu – którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski.

Migranci zatrzymani przy granicy z Niemcami

Do zatrzymania 13 nielegalnych migrantów doszło w środę w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna (woj. dolnośląskie) w ramach międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD”, zorganizowanej przez RAILPOL. Akcję prowadzono na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Podczas wspólnego patrolu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Zielonej Górze i Straży Granicznej w Zgorzelcu zauważyli kilkanaście osób, które przemieszczały się po przylegającej do torów drodze. Na widok funkcjonariuszy osoby te zaczęły uciekać.

Po chwili osoby zatrzymano.

„W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęte osoby są obywatelami Iranu i Iraku, a na terytorium RP przebywają nielegalnie. Na miejsce wezwane zostały dodatkowe siły Straży Granicznej i Policji. Uciekinierzy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie” – przekazała SOK.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY